Pozytywne zmiany w Profim
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Początek roku 2021 przyniósł dobre informacje o znanej na rynku meblarskim marce Profim. Wraz z dniem 04.01.2021 roku zmianie uległa nazwa firmy Profim Sp. z o.o. na Flokk Sp. z o.o. Najważniejszą informacją jest fakt, że Profim pozostaje jako marka i dołącza do domu marek Flokk (Profim, Giroflex, Offecct, HAG, RBM, RH, BMA, 9to5). Jest to kolejny etap integracji z Flokk, której częścią Profim jest od 2018 roku. Zmiana ma charakter czysto formalny i nie ma wpływu na codzienną działalność firmy. Celem tego działania jest dalsze umacnianie marki Profim oraz rozpoczęcie produkcji innych marek oraz produktów z grupy Flokk w zakładzie w Turku jeszcze w 2021 roku.
Profim jako marka. Z 30-letnią historią, odważna i energiczna – z precyzyjnie zaprojektowanym portfolio produktów w przystępnej cenie. Z nową, starannie wypracowaną strategią marki oraz z nowym językiem wizualnym. Z Mają Ganszyniec jako dyrektorką artystyczną. Z nowym podejściem do języka designu odpowiadającym 30-stoletniej marce – ciągle młodej, ale już doświadczonej. Proponującej nowe rozwiązania. Z odświeżonym logo. Od stycznia zachwyca piękną, odpowiadającą na najnowsze trendy nową paletą kolorystyczną tkanin. Nowe oblicze Profim już teraz można obserwować na ich kanałach społecznościowych, zaś na marzec planowana jest odsłona nowej strony internetowej.
Flokk jako dom marek oraz jako producent. Zmiana nazwy producenta daje jeszcze większe możliwości rozwoju zakładu produkcyjnego w Turku, który wyrasta na jedną z najważniejszych fabryk w całej grupie Flokk. To wszystko możliwe jest dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wysokim umiejętnościom ludzi, którzy tworzą markę Profim oraz strategicznemu położeniu Turku w Polsce i w Europie.
BIO
Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Marka swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 30 lat, a od blisko trzech lat jest członkiem grupy Flokk. Szukanie sprytnych rozwiązań połączone z praktycznym podejście do projektowania to tajemnica naszego sukcesu. Wierzymy, że piękne wnętrza można tworzyć w ramach każdego budżetu. Świetnie zaprojektowane meble mogą być przystępna cenowo i charakteryzować się wysoką jakością. Tak rozumiemy dobry design.
Flokk jest wiodącym w Europie producentem wysokiej jakości mebli do pracy. Flokk jest dumnym właścicielem marek produktów HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5, BMA, RBM i Malmstolen. Strukturalne skupienie się na środowisku przez kilka dziesięcioleci umożliwiło firmie Flokk bycie liderem w rozwoju zrównoważonych mebli. Siedziba firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto Flokk posiada biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Chiny i w Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Około 2500 pracowników współpracuje przy realizacji wizji Flokk: Inspiruj wspaniałą pracę.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.