Komunikaty PR

Praktyczny minimalizm – niewidoczny odpływ prysznicowy

2021-06-09  |  14:20
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.17 MB )

Naturalna estetyka, proste rozwiązania, dyskretna technologia – to znak rozpoznawczy nowoczesnych łazienek. Urządzając je, nie zapominamy przede wszystkim o strefie prysznicowej, która powinna być funkcjonalna, bezpieczna, a także spójna ze stylem całego wnętrza.

We współczesnych pomieszczeniach sanitarnych coraz rzadziej spotkać można zabudowane kabiny czy wysokie brodziki. Są za to rozwiązania gwarantujące pełnię funkcjonalności. Mowa o udowodnieniach prysznicowych, które podnoszą standardy aranżacji i komfortu oraz stają się niemal niewidoczne dla oka.

Na miarę nowoczesności

Dziś większość użytkowników nie wyobraża sobie życia bez kabiny. Jednak i ta w przeciągu ostatnich lat zmieniała swoje oblicze. Stała się minimalistyczna, elegancka oraz szyta na miarę. To zasługa rozwiązań, które umożliwiają personalizację tej przestrzeni. Przykładem są między innymi profile prysznicowe z możliwością docięcia i dopasowania do odpowiednich wymiarów. Zestawione z wielkoformatowymi płytkami czy posadzką z kamienia naturalnego integrują się z nią niemal w sposób niezauważalny. Przemyślana konstrukcja sprawia z kolei, że mogą być montowane zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia.

Ważne jest, aby profil wykonany był ze stali nierdzewnej i posiadał wewnętrzne nachylenie. Takie rozwiązanie optymalizuje odprowadzanie wody, ułatwiając utrzymanie go w czystości. Kolejną istotną kwestią jest możliwość późniejszego wypoziomowania i dopasowania wysokości do różnych grubości płytek podłogowych – mówi Andrzej Majewski, ekspert marki TECE.

Profile prysznicowe dostępne są w wielu wariantach wzorniczych. Ciekawą propozycją są odwodnienia TECEdrainprofile z powierzchnią PVD w kolorze złotym – czerwonym i optycznym, a także czarnego chromu. Co istotne – mogą być dopasowane do wykończenia przycisków spłukujących. Są także odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne.

Odpływ pod płytką

W sytuacji, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania wcześniej przyciętego materiału. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową. Ruszty „plate” występują w wersji prostej i kątowej.

Wybierając odwodnienie liniowe zwróćmy uwagę na to, czy stanowi kompletny system w postaci rusztu, rynny, uszczelnienia i elementów montażowych. Istotne znaczenie ma bezspoinowy korpus rynny, który powinien być wykonany ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie. W przypadku systemu modułowego TECEdrainline bezpieczeństwo użytkowania zagwarantuje specjalne uszczelnienie, np. Seal System – certyfikowany przez niezależny niemiecki instytut badawczy. Z kolei wykorzystanie dwustopniowego syfonu z membraną będzie zapobiegało parowaniu wody – radzi ekspert TECE.

Ukryte w kamieniu

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony spa – z wydzieloną strefą prysznicową i kabiną typu walk-in. Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga jednak zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu. Odpowiedzią są odpływy prysznicowe do wklejania kamienia naturalnego. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina. Takie rozwiązanie pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

Z opcją dopasowania do wymaganych wymiarów, do wypełniania kamieniem lub płytkami, w kolorach spójnych z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki – szeroki wybór odwodnień liniowych gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni prysznicowej. To, które z nich wybierzemy, zależy wyłącznie od naszej wizji twórczej lub projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.