Komunikaty PR

Profesjonalna kuchnia w domu

2022-02-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com

Italia to pierwsza kuchnia marki Arclinea, której udało się przeszczepić do wnętrz domów rozwiązania techniczne i estetykę charakterystyczną dla kuchni profesjonalnych. Tym sposobem wyznaczyła trend, który trwa do dziś. 

Zmiana skali

Sama przez lata ewoluowała dostosowując się do potrzeb współczesnego użytkownika. Jej powstanie ciekawie obrazuje przy tym okres, w którym gotowanie na poziomie mistrzowskim przestało być domeną kucharzy z restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelina. - Kultura jedzenia i przygotowywania potraw w owym czasie przekroczyła granice elitarności – wspomina Antonio Cittero. –  To był najlepszy moment, by idąc tym tropem, stworzyć projekt kuchni w pełni profesjonalnej, jednak skalą dopasowanej do potrzeb gotowania w domu, u siebie –  dodaje. Zanim powstał projekt, Cittero wnikliwie przyglądał się kuchniom popularnych restauracji obserwując każdy ruch i gest mistrzów patelni.

 

Nic zbędnego
Italia opiera się na stali. To materiał, który wprowadza nową jakość estetyczną do wnętrza kuchni i broni się zarówno we wnętrzach industrialnych, nowoczesnych, jak i klasycznych. Stal jest przy tym niezwykle łatwa w codziennym utrzymywaniu czystości, trwała i wytrzymała. Idealna podstawa gotowania. Każdy element kuchni przemyślany jest pod kątem konkretnych potrzeb i wprowadza wiele nowych na owe czasy rozwiązań. Co ją charakteryzuje? Po pierwsze głębsze blaty pozwalające swobodnie przesuwać i manewrować pomiędzy garnkami, patelniami i misami. Po drugie podwójne zlewozmywaki. Jeden przeznaczony do płukania produktów, a drugi na brudne garnki i patelnie. Po trzecie dwie wyspy, z których jedna jest typowo robocza, a druga – bardziej reprezentacyjna – może służyć, np. do spożywania posiłków. Przymocowany do niej drewniany barek przełamuje przy tym lekko chłodne wrażenie, jakie pozostawia stal. Po czwarte okapy wyspowe. Podświetlone, wyposażone w półki do przechowywania produktów, z możliwością zawieszenia na nich narzędzi roboczych. A wizualnie pięknie klamrujące tę niezwykłą kuchnię. Italia jest skrupulatnie zaprojektowana w oparciu o wizję projektanta: nie ma tu być nic, co jest zbędne.

Rzemiosło i technologia
Kuchnia Italia to obecnie bogata kolekcja obejmująca rozmaite akcesoria i układy, które można łatwo dopasować do swojego metrażu i potrzeb. Doskonale uzupełniają ją, np. wysokie szafy z drzwiami Lignum wykończone, np. modnymi obecnie lamelami z czarnego jesionu czy elegancki moduł Vina przeznaczony do przechowywania kolekcji win, który można z kolei rozbudować o barek z wieszakiem na kieliszki. I humidor dla cygar.

Serce Italii jest jednak wciąż ze stali. Zgodnie z potrzebami estetycznymi kuchnia ma dopracowany każdy element, choćby produkowane rzemieślniczo uchwyty do szafek. Na każdym kroku docenia się też jej funkcjonalność. Nawet w takich drobiazgach, jak blaty robocze z rantem. Kuchnia ewoluuje w kierunku wyrafinowanych wykończeń i coraz lepszych rozwiązań. Wciąż jednak nie ma w niej nic, co zbędne! Kuchnię Italia obejrzeć można w showroomie Kari-Mobili. www.kari-mobili.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.