Przedpokój – stylowa wizytówka domu
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Przedpokój nie bez powodu uważany jest za wizytówkę domu. To pierwsze pomieszczenie, które widzimy po przekroczeniu progu i często to ono wyznacza panujący w przestrzeni nastrój. Funkcja, którą pełni korytarz, często niepotrzebnie ogranicza nas w pomysłach na jego urządzenie, a może on zachwycać modnymi kolorami i niebanalnym wykończeniem, stając się prawdziwą ozdobą naszego wnętrza.
Przedpokój powinien zapewniać komfortowe i przyjazne otoczenie po wejściu do domu. W pomieszczeniu tym poza niezbędnymi elementami, jak lustro czy poręczna szafka, duże znaczenie ma też odcień ścian. Jesteś posiadaczem niewielkiego, wąskiego holu, ale lubisz kolorystyczne eksperymenty? Wcale nie musisz z nich rezygnować! Wyrafinowany brąz S471 Etruscan będzie doskonale współgrał z neutralnym Y487 Piazza, dzięki czemu przestrzeń nabierze perspektywy i przestrzeni. Zastosowanie farby zapewniającej satynowe wykończenie, jak Tikkurila Optiva Satin Matt 7, doda powstałej aranżacji szyku i elegancji, stanowiąc wysmakowaną zapowiedź stylizacji znajdujących się w dalszej części domu.
W poszukiwaniu nuty oryginalności i świeżości możemy pokusić się o pomalowanie wyrazistym kolorem jedynie części ściany, na przykład wnętrza odkrytej szafy wnękowej. Soczysty kolor M339 Tango nie tylko ożywi korytarz pokryty klasyczną białą farbą, ale też optycznie go poszerzy, skutecznie wydzielając tym samym strefę do pozostawienia okryć wierzchnich, obuwia i parasoli. Duże lustro na fragmencie ściany będzie kolejnym gustownym trikiem powiększającym powierzchnię przedpokoju – pięknie odbije światło, a jednocześnie pozwoli na swobodne przejrzenie się w nim przed wyjściem z domu.
Uspokajająca, przywodząca na myśl naturę zieleń to aranżacyjna propozycja na przedpokój pełen swobody i harmonii. Głęboki, nasycony odcień N378 Ficus ukoi wzrok, stwarzając interesującą dekorację domowego holu. Białe drzwi i listwy podłogowe to sposób na rozświetlenie pomieszczenia i dodanie mu lekkości. Na tle w tonacjach ziemi pięknie prezentować się będą dodatki wykonane z naturalnych materiałów – kwietnik z plecionki i drewniane krzesło inspirowane tradycyjnym wzornictwem. Dywan w orientalne wzory będzie pomysłowym dopełnieniem wystroju.
Więcej inspiracji na urządzenie stylowego przedpokoju znajduje się na stronie: www.tikkurila.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.