Przygotuj dom na zimę, czyli o polisach ubezpieczeniowych
Odpowiednie zabezpieczenie domu na zimę to temat, który szczególnie w obliczu trudnych i coraz częściej zmieniających się warunków pogodowych zyskuje na znaczeniu. Niskie temperatury, obfite opady śniegu czy zamarzające rury mogą stanowić wyzwanie dla każdego gospodarstwa domowego. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia staje się zatem kluczowy – właściwie dobrana polisa pomoże zabezpieczyć dom przed najczęstszymi zimowymi zagrożeniami.
Jaki powinno być dobre ubezpieczenie?
W Polsce rynek ubezpieczeń rozwija się dynamicznie, a polisy dla nieruchomości często oferują szeroki zakres ochrony, jednak nie każda z nich jest odpowiednio dopasowana do zimowych realiów. Powinniśmy przede wszystkim pamiętać o najbardziej prawdopodobnych zagrożeniach, takich jak awarie wodno-kanalizacyjne. Zamarznięte rury mogą pękać, prowadząc do zalania domu, dlatego istotne jest, aby ubezpieczenie pokrywało koszty napraw w przypadku takich szkód. Dobra polisa powinna także uwzględniać ochronę instalacji grzewczych oraz systemów elektrycznych, które zimą pracują intensywniej, zwiększając ryzyko awarii. Warto się także upewnić, czy ubezpieczenie obejmuje ochronę dachu. Nadmiar zalegającego śniegu może uszkodzić konstrukcję, zwłaszcza w przypadku intensywnych opadów.
Poszukując najlepszej oferty ubezpieczeniowej, warto zwrócić uwagę na dostępność usługi assistance, która ma na celu pomoc właścicielom nieruchomości w nieoczekiwanych zdarzeniach, umożliwiając szybki kontakt z fachowcami – hydraulikiem, elektrykiem czy ślusarzem. Assistance może również zagwarantować wsparcie w uprzątnięciu powalonych drzew albo uszkodzonych elementów domu.
Bezpieczny dom podczas zimowych wyjazdów
Zima to także okres licznych wyjazdów związanych ze świętami i feriami. Warto upewnić się, że ubezpieczenie chroni nasz dom przed kradzieżą oraz aktami wandalizmu, które zdarzają się częściej, gdy nieruchomość pozostaje pusta.
Planując dłuższy wyjazd, warto zadbać o ubezpieczenie, które ochroni nasz dom przed nagłymi i niespodziewanymi zdarzeniami – mówi Anna Grzegorzewicz, Product Manager w firmie Balcia Insurance. – Zwłaszcza przed zimowym urlopem, powinniśmy zdecydować się na ofertę obejmująca dodatkowe opcje, takie jak odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym, która zabezpiecza przed kosztami szkód wyrządzonych osobom trzecim, np. zalanie mieszkania sąsiada spowodowane niespodziewaną awarią. Takie możliwości daje ubezpieczenie House Combo z oferty Balcia Insurance, które uwzględnia także koszty naprawy i prac porządkowych po nagłych zdarzeniach. To gwarancja kompleksowej ochrony od wszystkich ryzyk, w tym również kradzieży z włamaniem czy wandalizmu. Przed zimą warto rozeznać się w rynku i wybrać takie ubezpieczenie, które najlepiej odpowie naszym potrzebom.
Dobrze dobrane ubezpieczenie to nie tylko ochrona mienia, ale także poczucie bezpieczeństwa. Zima to czas, kiedy nasz dom jest szczególnie narażony na szkody. Wybierając ubezpieczenie, warto pamiętać o dopasowaniu zakresu ochrony do specyficznych potrzeb oraz o konsultacji z ekspertem, który pomoże dostosować polisę do naszego miejsca zamieszkania i stylu życia.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.