Przygotuj swoją sypialnię na wiosnę – flower power!
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Kwiatowe inspiracje w sypialni to uniwersalny i ponadczasowy trend we wnętrzach. Kochają go osoby podążające za najnowszymi nurtami, jak i zwolennicy klasycznych i prostych rozwiązań. Dobrze dobrany element dekoracji może pasować do każdego stylu, a nawet wpłynąć na charakter tego wnętrza. Jednym z takich akcentów w sypialni są kołdry i poduszki z linii Blommenslyst marki Wendre. Sprawdź i przekonaj się o tym na przykładzie trzech aranżacji sypialni.
Naturalne materiały w scandi
Wnętrze w stylu skandynawskim to przede wszystkim naturalne materiały, jasne meble i stonowana paleta barw. Czy musi tu panować sterylna biel? Odpowiedź brzmi: nie! W swojej prostocie, scandi charakteryzuje się energią i pozytywnym nastrojem. W pomieszczeniach możemy grać wzorami
i dodatkami. Na przykład motywami florystycznymi. Kwiecisty akcent w sypialni możemy podkreślić np. na jednej wybranej ścianie. Popularnym dodatkiem we wnętrzu skandynawskim są kolaże obrazów
z motywem roślinnym. Innym dobrym przykładem może być także śnieżnobiała kołdra i poduszka Blommenslyst z minimalistycznym, florystycznym wzorem utrzymanym w szarości. Podkreśli ona bliskość z naturą i doda sypialni lekkości i wiosennego nastroju.
Klasyka w sypialni
Styl klasyczny to ponadczasowość, a w zestawieniu z nowoczesnymi materiałami stał się bardzo popularnym rozwiązaniem wystroju wnętrz. Przy tworzeniu sypialni w klimacie klasycznym należy pamiętać o zachowaniu harmonii, symetrii i równowagi. Przy doborze dodatków powinniśmy kierować się ich jakością i pamiętać, że wzory powinny być delikatne. Subtelne motywy florystyczne możemy zaakcentować na zasłonach lub pościeli. Linia Blommenslyst, w której projektanci wykorzystali kwieciste motywy, to tekstylia, które nadają sypialni elegancji i luksusu. Dobór tkanin i materiałów jest bardzo ważnym etapem urządzania sypialni w tym stylu. Prawidłowo dobrane nadadzą pokojowi ciepła i przytulności zapewniając efektywny odpoczynek po ciężkim dniu.
Przytulny minimalizm
Styl minimalistyczny hołduje zasadzie „mniej znaczy więcej”. Decydując się na ten charakter wnętrza należy postawić na jakość a nie na ilość oraz wybrać proste formy bez dużej ilości zdobień. Wbrew pozorom, w minimalistycznej sypialni jest także miejsce na florystyczne motywy. Roślinny deseń może znaleźć się w dodatkach czy tekstyliach sypialnianych. Delikatny kwiecisty wzór na pościeli ociepli surowe wnętrza i doda pokojowi przytulności. Jeśli urządzamy sypialnię w stylu minimalistycznym należy pamiętać, że centralnym punktem pomieszczenia jest łóżko i to właśnie ono odzwierciedla nastrój i niepowtarzalny charakter całego pokoju. Inwestując w dobrej jakości materac należy też zwrócić uwagę na to pod czym będziemy spać. Puszyste wypełnienie kołdry i poduszki Blommenslyst pozwala utrzymywać odpowiednią sprężystość i nie zbija się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty tej linii są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 18 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek
i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 126 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 800 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Wendre, Familon oraz Geska. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% odpadów produkcyjnych. Więcej informacji na: www.wendre.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.