Komunikaty PR

Recybond – klej montażowy przyjazny środowisku

2024-07-30  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

W portfolio firmy Soudal pojawił się nowy produkt, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów szukających proekologicznych rozwiązań. Recybond czyli nowy klej montażowy przeznaczony do klejenia lekkich elementów dekoracyjnych ze styropianu, drewna itp. do powierzchni chłonnych jest kwintesencją odpowiedzialnej społecznie strategii firmy. Wykonany on został aż w 82% z surowców pochodzących z recyklingu, w tym 35%  z biokomponentów na bazie akrylu nie zawierającego rozpuszczalników. Innowacyjna i proekologiczna formuła kleju została nagrodzona statuetką Top Builder 2024.

Koncepcja nowego kleju montażowego Recybond została opracowana w najdrobniejszych szczegółach z troską o środowisko naturalne. Przy produkcji każdej pojedynczej sztuki Recybond ograniczona zostaje emisja CO2 aż o 81,4 g w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, a wody aż o 900 ml w porównaniu ze „standardowym” klejem wodnym. Produkt pakowany jest w kartusze pochodzące w 80% z recyklingu, a opakowanie zbiorcze aż w 100% wytwarzane jest z surowców z odzysku. Nowy „zielony” klej Soudal przeznaczony jest do montażu lekkich elementów dekoracyjnych ze styropianu, drewna itp. do powierzchni chłonnych (np. betonu, tynku, płyt kartonowo – gipsowych), do zastosowania wewnętrznego. Klej charakteryzuje się odpornością termiczną w zakresie od -20°C do +70°C. Nie zawiera izocyjanianów, silikonów, a także nie emituje lotnych związków organicznych.   

Kleje „z zielonej linii” Soudal otrzymały w lipcu 2021 r. nagrodę  World Alliance for Efficient Solution przyznawaną przez Fundację Solar Impulse. Oznacza to, że zespół niezależnych ekspertów uznał kleje z zielonej linii Soudal za komercyjne produkty, przyczyniające się do ochrony środowiska.

„Zielona” strategia Soudal

Strategia rozwoju firmy Soudal opiera się na konsekwentnym rozszerzaniu oferty o produkty o minimalnym śladzie węglowym, między innymi dzięki stosowaniu na coraz większą skalę czystej energii odnawialnej. Już dziś w największych zakładach koncernu zlokalizowanych w Turnhout w Belgii energia słoneczna zapewnia zaspokojenie 100% potrzeb linii produkcyjnych, a nowe inwestycje z wykorzystaniem również energii wiatrowej i geotermalnej przewidziane są we wszystkich zakładach produkcyjnych. Soudal promuje restrykcyjne ograniczenie zużycia i odzysku wody użytkowej oraz emisji CO2, zarówno we własnych procesach produkcyjnych, jak i u swoich dostawców. Najlepszym przykładem może być tu linia opakowań aerozolowych Bluemint steel. Portfolio Soudal systematycznie poszerzane jest o produkty charakteryzujące się minimalną emisją substancji lotnych, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty, takie jak EC1 Plus. Dbałość Soudal o stan środowiska naturalnego wyraża się również w produkcji ekologicznych opakowań. Firma chce nie tylko ograniczyć zużycie surowców, ale także ilość generowanych odpadów. Kleje i masy uszczelniające pakowane obecnie  w cienkościenne kartusze pozwalają zmniejszyć ilość plastikowych odpadów o około 285 ton rocznie. Takie proekologiczne kartusze w gamie popularnych klejów z gamy T-REX pojawiły się w Polsce już w 2019 roku, a od 2020 roku na rynku obecne są charakterystyczne wiaderka wyprodukowane w 75% z tworzywa PCR. Materiał ten powstaje z odpadów postkonsumenckich, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia surowców pierwotnych. Coraz więcej produktów dostępnych jest również w super oszczędnych opakowaniach z folii aluminiowej.

Więcej informacji na temat energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań Soudal można znaleźć na stronach – www.soudal.pl oraz www.domszczelny.pl  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.