Rozważna czy romantyczna, czyli różne odsłony kobiecej toaletki
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Marzenie o własnej toaletce pojawia się już w marzeniach nastolatek. Ten kobiecy element wnętrza jest jednocześnie miejscem bardzo praktycznym, które idealnie sprawdzi się na przykład do wykonania makijażu, może też być ozdobą wystroju samą w sobie. Jak ze smakiem zaaranżować taką przestrzeń, by wpisywała się w charakter wnętrza? Oto podpowiedzi w trzech różnych stylach, które mogą służyć jako gotowa inspiracja.
- Klasyczny romantyzm
Niezwykle kuszące w aranżowaniu kobiecego kącika jest postawienie na romantyczne nuty. Prosty, drewniany stół i stara rama lustra czy obrazu będą świetnym punktem wyjścia dla stworzenia nietuzinkowej, współczesnej przestrzeni na wzór retro toaletki, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się pobawić przy tym barwami. Zaskakującym rozwiązaniem będzie monochromatyczne zestawienie koloru ściany i ramy w odcieniu Lilac. Osiągnąć go można używając farby do ścian Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 oraz emalii do drewna Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, zabarwionych na ten sam kolor. Radośnie kontrastującym elementem, emanującym wręcz energią w pastelowym otoczeniu, będzie stolik w czerwieni Reef. Sentymentalny nastrój wzbogacą świeże kwiaty w stylizowanej konewce czy użycie muszli zamiast puzderka na biżuterię.
W małych przestrzeniach w roli romantycznej toaletki może wystąpić także niewielki stolik, pełniący różne funkcje w domu. Urokliwe połączenie kobiecości ze współczesną elegancją uzyskamy poprzez pomalowanie stojącego przy nim klasycznego drewnianego krzesła emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 we wdzięcznym odcieniu pastelowego różu F479, który gustownie skomponuje się z powściągliwą szarością stolika w odcieniu 1964.
2. Nowoczesna elegancja
Całkowite odcięcie się od koncepcji romantyzmu stanowi toaletka w stylu elegance. Klimat wysmakowanej intymności stworzą ściany w ciemnym, intrygującym kolorze Indygo o głęboko matowym wykończeniu, uzyskanym dzięki formule farby Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3. W takim otoczeniu szczególnie efektownie wypadnie minimalistyczny szklany stół oraz dodająca wystrojowi blasku i podkreślająca szyk złota lampa.
3. Teatralny szyk
A kto powiedział, że lusterko przy toaletce musi być niewielkie i skromnie mieścić się w obrębie stolika lub w szufladzie? Możesz wyraźnie zaznaczyć to miejsce w sypialni, wykorzystując ekstrawaganckie i niemałych rozmiarów lustro, przy którym można zrobić nie tylko makijaż, ale też skontrolować całość stylizacji. Nie będzie ono wygadać na śmieszne czy przesadzone na tle delikatnych ścian w odcieniu Lotos z palety Tikkurila Optiva White oraz w otoczeniu jasnych, drewnianych mebli. Jeśli wykorzystasz lustro z żarówkami na ramie, na wzór tych z teatralnej garderoby oraz uzupełnisz aranżację o poduszkę ze strusimi piórami, każdego poranka będziesz mogła poczuć się jak prawdziwa gwiazda.
Więcej inspirujących pomysłów na duże i drobne zmiany w wnętrzach można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/inspiracje
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.