Seria, która dała początek kolejnym kolekcjom
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Chapel Parket to pierwsza seria z rodziny podłóg, które potocznie nazywane są mianem „Chapel”. Stała się ona fundamentem do tworzenia kolejnych kolekcji. W ten sposób poszerzono i tak bogaty wybór podłóg sygnowanych tym brandem.
Dębowe podłogi Chapel Parket są tworzone ze szlachetnego surowca: europejskiego drewna dębowego najwyższej jakości. Materiał ten posiada certyfikat FSC, a więc pochodzi z lasów, w których racjonalnie gospodaruje się zasobami. Wszystkie kolekcje podłóg wyróżnia niespotykana metoda heblowania powierzchni, przez co zyskują one ciepły i naturalny wygląd. Dzięki tej metodzie obróbki, bez użycia papieru ściernego, uzyskujemy unikalny wizualnie efekt.
Intrygujący kolor podłóg jest efektem działania odpowiednich substancji na powierzchnię drewna. Surowiec jest barwiony w masie, bez użycia bejcy, co zapewnia jego trwałość, a jednocześnie pozwala uzyskać spektakularne efekty wizualne. Kolekcja dostępna jest w 43 różnych kolorach oraz trzech rodzajach drewna: Chapel Parket Castle Floors – lite dębowe elementy podłogowe mikrofazowane, In Between 20 mm oraz In Between 15 mm – warstwowe dębowe elementy podłogowe mikrofazowane.
Chociaż kolekcja ta nie jest standardowo postarzana, można ją postarzyć tak, aby nadać jej wygląd starej podłogi. Opatentowany proces postarzania daje efekt przypadkowych uszkodzeń w drewnie.
Trzeba podkreślić, że wszystkie produkty marki Chapel Parket są zabezpieczane olejem woskowym zawierającym związki krzemu. Stosowanie tej substancji podnosi odporność materiału na uszkodzenia związane z jego codziennym użytkowaniem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.