Komunikaty PR

Sezon letni w strefie zmywania

2020-08-03  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Zmywanie ( 0.72 MB )

Nawet jeżeli na co dzień korzystamy ze zmywarki, która stała się podstawowym elementem wyposażenia kuchni, zlewozmywak jest w niej niezbędny. Dyskomfort braku funkcjonalnej strefy zmywania możemy odczuć szczególnie latem, kiedy jemy więcej świeżych warzyw i owoców, które przed spożyciem trzeba umyć. Warto więc odpowiednio ją zaplanować i wyposażyć, aby praca przebiegała sprawnie i wygodnie.

 

- Najpierw zlewozmywak, potem blat, a na końcu kuchenka lub płyta grzewcza, to układ, który jest najbardziej funkcjonalny w kuchni – wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Wynika on z naturalnej kolejności wykonywanych zadań - najpierw myjemy owoce lub warzywa, następnie je obieramy i kroimy, a na końcu wrzucamy do garnka, który ustawiamy na płycie. 

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka jest uzależniony od wielkości powierzchni na kuchennym blacie, którą możemy na niego przeznaczyć oraz naszych przyzwyczajeń kulinarnych. Duży, dwukomorowy zlew jest bardzo wygodny, zwłaszcza dla dużych rodzin, gdzie sporo się gotuje, a więc również myje znaczne ilości warzyw; wymaga jednak więcej miejsca niż model jedno- czy półtorakomorowy.

Kształt i wielkość zlewozmywaka podyktowane są również miejscem, w którym zostanie on ulokowany. Inny model będzie odpowiedni do aneksu kuchennego z zabudową jednościenną, a jeszcze inny, jeżeli zainstalujemy go w narożniku kuchni. Dużym atutem jest dostęp do naturalnego światła, dlatego w przypadku wnętrz z oknem, pod którym poprowadzony jest blat meblowy, to właśnie tutaj najczęściej znajduje się strefa zmywania.

Popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie zlewozmywaka na wyspie kuchennej. Taka aranżacja jest nie tylko nowoczesna, ale i praktyczna. Obok zlewozmywaka mamy wówczas zapewnioną wystarczającą przestrzeń do pracy, a to kolejny istotny warunek, o którym nie należy zapominać przy projektowaniu ergonomicznej zabudowy meblowej.

-   Optymalną przestrzeń do pracy i swobodę ruchów zapewni nam blat o długości co najmniej 60 cm, dlatego taką odległość powinniśmy zaplanować pomiędzy zlewozmywakiem a płytą grzewczą – mówi projektantka.

Obok zlewozmywaka, najlepiej z miejscem przewidzianym na ociekające naczynia lub właśnie odłożenie umytej zieleniny, powinniśmy uwzględnić zmywarkę a pod nim szafkę na pojemniki na odpadki.  W ten sposób ułatwimy sobie pracę podczas oczyszczania warzyw i owoców, ponieważ obierki możemy wrzucać bezpośrednio do przeznaczonego na nie kosza. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem są systemy wysuwne, dzięki którym ukryte w korpusie szafki pojemniki do segregacji wysuną się wraz z otwarciem frontu, umożliwiając wyrzucenie odpadków bez konieczności schylania się w głąb szafki.

Chcą ułatwić sobie codzienną pracę, powinniśmy zaopatrzyć się w baterię z wyjmowaną wylewką i funkcją prysznica, dzięki którym wygodniej nam będzie opłukiwać warzywa i owoce. Praktyczny będzie także automatyczny korek, dzięki któremu opróżnimy komorę zlewozmywaka z wody, w której myliśmy jarzyny, bez konieczności zanurzania w niej rąk. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.