Skuteczne ocieplenie garażu
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Nieszczelny garaż, który wbudowany jest w bryłę domu, może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej błyskawicznie wykonamy efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i podniesiemy komfort termiczny w całym budynku.
Izolacja garażu w bryle domu nie tylko wpłynie korzystnie na wygodę jego użytkowania w sezonie zimowym. W ten sposób zabezpieczymy również samochód, rower czy inne pojazdy przed szkodliwym działaniem mrozu, a co najważniejsze – diametralnie ograniczymy straty ciepła w części mieszkalnej budynku. Aby inwestycja była maksymalnie opłacalna, warstwę izolacji warto wykonać z materiału izolacyjnego w postaci otwartokomórkowej pianki natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal, stanowiącej nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego styropianu czy wełny mineralnej.
Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia ocieplaną przestrzeń, tworząc jednolitą powłokę. Metoda ta gwarantuje całkowitą szczelność warstwy izolacji i praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. W strukturze pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że materiał ten jest całkowicie paroprzepuszczalny. Innymi słowy, na powierzchni pianki nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu i nie powstaje pleśń. Ponadto pianka ta jest bardzo lekka i nie obciąża ocieplanej konstrukcji.
Soudafoam SPF otwartokomórkowa charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do takich materiałów, jak cegła, beton, drewno, blacha oraz płyty OSB. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy nie tylko garaż, ale również dachy i poddasza, a na realizację prac w zupełności wystarczy zaledwie jeden dzień. Dodatkowymi atutami pianki izolacyjnej Soudafoam SPF otwartokomórkowej marki Soudal są nietoksyczność oraz bardzo dobry parametr izolacyjności akustycznej. Co istotne, ma ona dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczona jest do stosowania wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.