Komunikaty PR

Smart home i sterowanie wentylacją mechaniczną

2020-12-02  |  14:35
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

XXI wiek to epoka technologii z najwyżej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których można zautomatyzować prawie wszystko – od ogrzewania poprzez rolety okienne, podlewanie ogrodu czy sterowanie wentylacją mechaniczną. Ta ostatnia instalacja może działać całkowicie automatycznie, bez angażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Powszechnie wiadomo, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła stanowi najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Dzięki niej mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza, które trafia do naszych domów. Jednak przed podjęciem decyzji o montażu takiej instalacji wiele osób zastanawia się nad sposobem jej obsługi. Z reguły największą obawę stanowi skomplikowana instrukcja, którą będziemy musieli przestudiować, by nauczyć się jak sterować całym systemem. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej VASCO GROUP, który zaprojektował nowy, uproszczony sposób sterowania do swoich urządzeń.

Łatwe sterowanie wentylacją mechaniczną

System sterowania rekuperatorami VASCO został opracowany tak, by łączyć nieskomplikowaną obsługę z funkcjonalnością dostosowania intensywności wentylacji do aktywności domowników. Każdy rekuperator VASCO jest wyposażony w bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i załączyć czasowe przewietrzanie. Jednocześnie każdy nabywca całego systemu otrzymuje również w standardzie bramkę Vasco WiFi, dzięki której może kontrolować swoją wentylację przez smartfon. 

Sterowanie rekuperatorem w smartfonie

Aplikacja na smartfona stworzona przez belgijskiego producenta nosi nazwę VASCO CLIMATE CONTROL i może być instalowana zarówno na Androidach, jak i iPhonach. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon mamy zawsze pod ręką. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość automatycznej aktualizacji. Wtedy pojawią się w niej nowe potrzeby i rozwiązania, które znajdą odzwierciedlenie w nowych funkcjach dla rekuperatora. Gdyby taka zmiana miała zostać wdrożona do ściennego sterownika, najczęściej wiązałoby się to z koniecznością jego wymiany.

Wygoda i kontrola

Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL pozwala na sterowanie tygodniowe, oferuje też funkcje czasowe, podgląd statusu działania rekuperatora i dostęp do ustawień, współpracuje także z czujnikami wilgotności i CO2. W każdym momencie użytkownicy mogą przełączyć się na tryb ręczny, np. jeśli zdecydują się załączyć wentylację na określonym poziomie, a po chwili intuicyjnie mogą przywrócić automatyczną pracę systemu, bez czasochłonnego studiowania instrukcji obsługi.

Dodatkową zaletą systemu Vasco Silent Ventilation jest możliwość podłączenia rekuperatora do komputera systemu inteligentnego domu. W takim przypadku intensywność wentylacji będzie regulowana przez inteligentny dom w oparciu o własny system czujników albo programator czasowy, przy czym zachowane zostaną wszystkie automatyczne systemy rekuperatora, które decydują o jego bezobsługowej pracy.

Nic dziwnego, że idea smart home stała się tak popularna w dzisiejszych czasach. Dzięki automatyzacji opartej na możliwości sterowania urządzeniami za pomocą smartfona możemy dostosować swój dom do indywidualnych potrzeb i trybu naszego życia.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.