Sofa: niezawodna towarzyszka jesiennych wieczorów
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jesień, długie wieczory i ochłodzenie sprzyjają słodkiemu lenistwu. Dla wszystkich, którzy kochają relaks z ulubionym serialem czy książką, niezastąpioną towarzyszką jest… wygodna sofa. Jak zaaranżować kącik wypoczynkowy, w którym można się zaszyć gdy dopada jesienna chandra?
Strefa wypoczynkowa to zwykle serce domu, w którym koncentruje się zarówno życie towarzyskie, jak i relaks przy serialowych maratonach. Naturalne jest więc, że zależy nam na tym, by to miejsce wyróżniało się dopracowaną aranżacją, która sprzyja wypoczynkowi, zapewnia komfort i tworzy przytulny klimat. Oto kilka przydatnych wskazówek.
Sofa: królowa jest tylko jedna
Niekwestionowaną gwiazdą strefy wypoczynkowej jest oczywiście sofa. Powinna być nie tylko bardzo wygodna, ale również możliwie ponadczasowa i uniwersalna. Prosta, szlachetna forma przetrwa próbę czasu i będzie dobrze się prezentować w towarzystwie zróżnicowanych dodatków. Przykład? Sofa Modena projektu Montena Georgsena dostępna w ofecie BoConcept. Subtelne, zaoblone krawędzie i smukłe nogi dodają jej lekkości.
Miękkie tkaniny
Trudno wyobrazić sobie jesień bez ciepłych, przyjemnych w dotyku pledów i koców. Im większe i cieplejsze, tym lepiej. Grube sploty, nasycone kolory, pompony, frędzle - wszystkie chwyty są tu dozwolone. Kolejnym obowiązkowym dodatkiem są poduszki - tu również możemy pokusić się o wzornicze szaleństwo. Kwiaty, ptaki, owady czy wciąż modny welur - tylko od nas zależy, na który trend się zdecydujemy. Dopełnieniem całości będzie dywan w stonowanym kolorze.
Przyjemne detale
Suszone kompozycje z hortensji, krwawnika czy lnu, a może uwielbiana przez stylistki trawa pampasowa? Kompozycje z roślin to uniwersalna i bardzo przyjemna dla oka ozdoba, która doda charakteru każdej przestrzeni. Kolejnym jesiennym must have są wszelkiego rodzaju świece zapachowe, które stworzą przyjemny nastrój. podobnie zadziałają lampiony czy lampy stołowe wykonane z rattanu - popularny latem materiał nadal jest hitem i zostanie z nami na dłużej.
Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.