Komunikaty PR

Spawanie na zimo? Zrób to sam!

2021-05-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

W każdym domu zdarzają się nieplanowane wypadki, a pęknięta obudowa miksera czy odkurzacza potrafi przynieść wiele nerwów i idących za tym szkód. Z pomocą przychodzą nowoczesne kleje, dzięki którym możemy uzyskać efekt tak zwanego spawania na zimno. 

Niefortunne zdarzenia przytrafiają się każdemu – bywamy narażeni jesteśmy na upadek ulubionego przedmiotu czy nieplanowane uderzenie. W wielu sytuacjach nie ma miejsca na nerwy i żal po starcie danego przedmiotu – możemy go w prosty sposób naprawić.

- Tradycyjne spawanie polega na łączeniu materiałów poprzez ich nagrzanie i stopienie w miejscu zespolenia. Jest to czynność, którą mogą wykonać wprawieni majsterkowicze lub profesjonaliści. W warunkach domowych możemy wykonać tak zwane „spawanie na zimno” za pomocą kleju, który pozwoli trwale zespoić miejsce pęknięcia, a przy tym może być użyty przez każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności – mówi Ewa Tacka z firmy Bostik, światowego specjalisty w dziedzinie klejenia.

Zrób to sam

Spawanie na zimno umożliwia szybkie i trwałe sklejenie pękniętych elementów z różnego rodzaju tworzywa. Mogą to by przedmioty wykonane z PVC, ABS, szkła akrylowego (perspex), TR, EVA. Oznacza to, że ten rodzaj klejenia sprawdzi się w przypadku naprawy większości plastikowych rzeczy znajdujących się w domu, garażu czy amatorskim warsztacie.

Klej do „spawania na zimno” jest w swoim działaniu agresywny, ponieważ częściowo rozpuszcza łączone powierzchnie, tworząc w ten sposób trwałe zespolenie – zupełnie, jak w przypadku prawdziwego spawania. Dzięki temu powstałe złączenie jest wyjątkowo odporne na działanie gorącej wody czy chemikaliów. Klej może być stosowany zarówno w przypadku obiektów przechowywanych wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ wykazuje dużą odporność na czynniki atmosferyczne.  Spoina powstała w trakcie klejenia jest niewidoczna, dlatego można mieć pewność, że nie wpłynie na estetykę naprawianego przedmiotu.

- Aby samodzielnie skleić pęknięty blender lub czajnik elektryczny, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić z brudu i kurzu powierzchnię, którą chcemy skleić. Następnie równomiernie nakładamy klej na obie klejone powierzchnie. Produkt w temperaturze pokojowej potrzebuje zaledwie 5 minut na to, by zaszło częściowe zmiękczenie klejonego tworzywa. Po tym czasie wystarczy docisnąć do siebie klejone elementy i pozostawić przedmiot na 12 godzin do stworzenia pełnego, trwałego łączenia. I gotowe, możemy spokojnie wrócić do wykonywania codziennych czynności  – dodaje ekspertka z firmy Bostik.

Domowy pomocnik

Fix Hard Plastic od Bostik to wyjątkowo mocny, specjalistyczny klej przeznaczony do łączenia nowoczesnych materiałów syntetycznych, z których wykonana jest większość przedmiotów domowego użytku. Sprawdzi się podczas sklejania obudowy blendera, który może ulec zniszczeniu podczas upadku, czy naprawy ogrodowych krzeseł, a nawet rur kanalizacyjnych wykonanych z PVC - nie nadaje się jednak do naprawy tych elementów przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z jedzeniem lub wodą. Klej nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu, dlatego z powodzeniem może być stosowany do naprawy przedmiotów codziennego użytku.

Dzięki zastosowaniu metody „spawania na zimno” przy użyciu kleju Bostik Fix Hard Plastic, pęknięte małe sprzęty AGD, dekoracje, lampki biurkowe, akcesoria rowerowe czy wyposażenie ogrodu mogą zyskać drugie życie. Prosta aplikacja połączona z dużą mocą klejenia pozwoli cieszyć się ulubionymi przedmiotami przez długi czas bez konieczności kupowania nowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.