Komunikaty PR

Spełnij noworoczne postanowienie: oszczędzaj więcej wody!

2021-01-14  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.08 MB )

Noworoczne postanowienia jedni traktują bardzo serio, a inni podchodzą do nich z przymrużeniem oka. Trudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy pretekst jest dobry, by zadbać o środowisko. Wraz z początkiem nowego roku każdy z nas może pomóc chronić zasoby planety. W jaki sposób? Oszczędzając wodę!

Zakręcanie wody w trakcie mycia zębów, kilkuminutowy, ekonomiczny prysznic zamiast kąpieli w wannie, rezygnacja z mycia naczyń pod bieżącą wodą czy zbieranie i wykorzystywanie deszczówki do podlewania ogrodu – to tylko niektóre dobre nawyki, których powinniśmy nabrać, jeśli chcemy ograniczyć zużycie wody w naszym domu.

Mała zmiana, wielki efekt

Oprócz zmiany codziennych zwyczajów, warto też zrobić przegląd kuchennych i łazienkowych urządzeń, a w razie potrzeby wymienić kilka z nich na nowe, zużywające mniej wody. Zacznijmy od sprawdzenia kranów i spłuczek w toalecie. Specjaliści wyliczyli, że przez zużytą uszczelkę w ciągu roku z kranu może „wykapać” nawet 5 tysięcy litrów wody (przy założeniu, że ścieka ona z częstotliwością jednej kropli na sekundę)! Natomiast nieszczelna spłuczka w toalecie, której efektem jest strużka wody o grubości jednego milimetra, to strata blisko 800 litrów rocznie.

W oszczędzaniu wody w łazience z pomocą przychodzi marka Geberit, która od początku swojej działalności troszczy się o zasoby planety. Spłuczki podtynkowe, które znajdziemy w ofercie tego szwajcarskiego producenta, standardowo przystosowane są do spłukiwania w systemie 6/3 litra. Można je jednak w prosty sposób – poprzez regulację zaworu spustowego – dostosować do spłukiwania w systemie zredukowanym 4,5/3 litra, a nawet 4/2 litra (pod warunkiem, że miska ustępowa przystosowana jest do takiego oszczędnego spłukiwania). Badania przeprowadzone według systemu certyfikacji BREAM dla budynków ekologicznych pokazują, że już spłukiwanie toalety w systemie 6/3 litra (zamiast 6 litrów) to oszczędność na poziomie 38%. Jeśli natomiast zdecydujemy na się na ultra-oszczędny system 4/2 litra możemy zaoszczędzić dodatkowe 33%, w porównaniu do standardowego spłukiwania 6/3 litra!

Oszczędna spłuczka – DIY

A co jeśli chcemy oszczędzać wodę, a w łazience mamy tradycyjną toaletę z natynkową, ceramiczną spłuczką? Czy jesteśmy skazani na kosztowny remont? Na szczęście nie – i tutaj znów z pomocą przychodzi Geberit. Choć marka ta powszechnie kojarzy się ze spłuczkami podtynkowymi, w jej ofercie – a także w ofercie marki Koło – znajdziemy również tradycyjne ceramiczne spłuczki, wyposażone w nowoczesne zawory spustowe z możliwością regulacji ilości spłukiwanej wody. Co więcej, Geberit jest też producentem uniwersalnych zaworów spustowych i napełniających, które mogą być montowane w spłuczkach natynkowych innych marek. Wyposażając posiadaną dotychczas spłuczkę w taki zestaw zaworów możemy zredukować ilość wody wykorzystywanej do spłukania toalety z poziomu 9/4,5 litra do 6/3 litra.

Zobacz, jak zamontować zawór spustowy i napełniający Geberit w spłuczce ceramicznej: https://youtu.be/hCU0x5rBiPs

Jak widać, nawet stara spłuczka może oszczędzać wodę przez długie lata. Skąd ta pewność? Dodatkową zaletą zaworów i spłuczek Geberit, na którą warto zwrócić uwagę, są wysokiej jakości, solidne silikonowe uszczelki. Eliminują one nieszczelności systemu i chronią przed niekontrolowanym wyciekiem wody. Uszczelki stosowane w produktach Geberit mogą pracować nawet 20 lat, zachowując swoje właściwości – przez cały ten czas skutecznie dbają o to, by nie zmarnowała się nawet kropla.

Nowoczesne technologie są eko!

Ci, którzy są w trakcie budowy lub remontu domu czy mieszkania mogą pójść znacznie dalej. Na początek warto zdecydować się na miskę wc przystosowaną do oszczędnego spłukiwania. W ofercie marek Geberit oraz Koło znaleźć można toalety typu Rimfree®, umożliwiające dokładne spłukiwanie w systemie 2/4 litrów. Technologia Rimfree®, zastosowana w miskach wc z serii Geberit Acanto, Geberit ONE, Koło Nova Pro Premium czy Koło Modo, pozwala też zapomnieć o używaniu silnych detergentów do czyszczenia toalety, co także przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody.

A może zamiast tradycyjnej miski wc zamontować w łazience toaletę myjącą Geberit AquaClean, która łączy funkcje toalety i bidetu? To najprostszy i bardzo wygodny sposób na utrzymanie higieny intymnej. Unikalna technologia natrysku WhirlSpray, zapewnia przyjemne i dokładne mycie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia wody, dzięki napowietrzeniu strumienia. Przy okazji można swobodnie zrezygnować z innych produktów higienicznych np. nawilżonych chusteczek, które niekorzystnie wpływają na środowisko.

W obecnych czasach, wszyscy, którzy chcą być eko, powinni nabrać dobrych nawyków i postawić na nowoczesne technologie. Marnotrawienie wody, spowodowane naszą niedbałością lub nieświadomością istnienia produktów, które pomagają oszczędzać jej cenne zasoby i ograniczać zużycie chemicznych detergentów to kwestia, wobec której nikt nie powinien pozostawać obojętny. Warto dotrzymać noworocznego postanowienia i już od dziś oszczędzać wodę, bo jak widać nawet niewielkie zmiany, takie jak wymiana zaworów w spłuczce toaletowej czy uszczelki i perlatora w kranie, mogą przynieść znaczące korzyści naszej planecie.

Chcesz być eko? Postaw na sprawdzone, przyjazne środowisku produkty Geberit, które pomogą

Ci oszczędzać wodę każdego dnia:

  • oszczędzające wodę uniwersalne zawory spustowe i napełniające Geberit do spłuczek ceramicznych (natynkowych)
  • przyciski uruchamiające do spłukiwania dwudzielnego: Geberit Sigma 20 i  Geberit Sigma 30
  • podtynkowe elementy montażowe Geberit Duofix do montażu misek wiszących z możliwością zmniejszenia ilości spłukiwanej wody do 4/2 litra
  • miski wc z technologią Rimfree®: Geberit Acanto, Geberit ONE, Koło Nova Pro Premium, Koło Modo
  • toalety myjące Geberit AquaClean

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „Biały miesiąc” – czas styczniowych promocji Biuro prasowe
2021-01-15 | 17:00

„Biały miesiąc” – czas styczniowych promocji

„Biały miesiąc” – czas styczniowych promocji Początek roku to czas nowych postanowień, zmian w naszym życiu. To dobry okres by zatroszczyć się o nasze samopoczucie.
Dom BRAK ZDJĘCIA
2021-01-15 | 12:30

Beckers: stylowa kuchnia na rodzinne spotkania

Kuchnia – niegdyś miejsce odosobnione i ukryte przed wzrokiem domowników, dziś często stanowi centrum  domu. Zadbanie o jej stylowe wykończenie i estetyczny wystrój stało się tak samo istotne jak projekt
Dom Budynek spełniający normy regulacji WT 2021
2021-01-15 | 10:45

Budynek spełniający normy regulacji WT 2021

Redukcja strat ciepła to jeden ze sposobów, aby ograniczyć zużycie energii niezbędnej do użytkowania domu, do czego od stycznia zobowiązują nowe regulacje prawne. Nieodpowiednio

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Sport

Ponad 60 proc. Polaków odczuwa negatywne skutki pracy zdalnej. Skuteczniej radzą sobie z nimi pracownicy aktywni fizycznie

Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office. Są to przede wszystkim stres, problemy ze zdrowym odżywianiem oraz spadek efektywności – wynika z badania MultiSport Index 2020. Znacznie rzadziej z negatywnymi konsekwencjami pracy zdalnej zmagają się pracownicy, którzy mimo pandemii i ograniczeń pozostają aktywni fizycznie – już 4 na 10 zatrudnionych deklaruje, że sport  łagodzi stres związany z pandemią. W obecnej sytuacji wsparcie aktywności fizycznej pracowników przez firmę jest skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym zachowanie dobrego samopoczucia i wyższej efektywności.

 
 
 

Problemy społeczne

dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.