Sposób na piękną i estetyczną jadalnię
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd dania potrafi wpłynąć na apetyt, tak piękna jadalnia będzie uprzyjemniać chwile z bliskimi. Oto kilka pomysłów aranżacyjnych Beckers na funkcjonalną i nieoczywistą przestrzeń jadalnianą.
Gdy potrzeby domowników muszą się zmieścić w ramach ograniczonego metrażu, wygospodarowanie jadalni może być nie lada wyzwaniem. Warto je podjąć, a dekoratorską ekspresję wyrazić za pomocą nieszablonowych rozwiązań i kolorów. Jednym z nich może być ciemnoszara ściana w tonacji Dark Grey pomalowana farbą Beckers It’s Simple, która ze względu na swe plamoodporne właściwości świetnie sprawdzi się w narażonych na zabrudzenia pomieszczeniach, takich jak jadalnia. Szafki, blat, krzesła oraz obrus w zbliżonych odcieniach przygotują neutralny grunt dla dekoracji w żywych kolorach np. pomarańczowej lampy czy też glinianych wazonów i doniczek. Pięknie wkomponuje się tu także drewniana szafka na wysoki połysk, a stojąca na niej luneta na statywie pozwoli oderwać myśli od przyziemnych tematów.
Subtelny róż w odcieniu Candy Pink z kolekcji Beckers Designer Colour to wybór, który sprawdzi się nie tylko w sypialni czy pokoju małej księżniczki, ale także właśnie w jadalni, gdzie pomoże wykreować pogodny nastrój. Lekkości tej pastelowej aranżacji dodadzą meble na ażurowych nóżkach – biały stół i krzesła z oparciem w kolorze pudrowego różu, a także florystyczna kompozycja z barwionych traw w dużym szklanym wazonie. Indywidualny charakter wystroju podkreśli zaś stylowy kredens z duszą.
W minimalistycznych wnętrzach sprawdzi się prosta aranżacja ze stołem w roli głównej. Biały lakierowany blat na ramie z grubego metalu będzie współgrał z bielą ścian, pomalowanych farbą z palety Beckers Designer Colour w kolorze Luna. Przeciwwagę dla skąpanego w jasnych tonach wnętrza będą stanowić krzesła tapicerowane grafitowym welurem. Roślina dekoracja w wazonie dopełni całości, wprowadzając przyjemną i kojącą dla oka zieleń.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.