Komunikaty PR

Sprawdzone rozwiązania na łazienkowe wyzwania – poradnik aranżacyjny

2020-07-31  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 2.2 MB )

Jeżeli przyjrzymy się większości polskich łazienek, bez trudu znajdziemy ich punkty wspólne. Są niewielkie, często nieustawne, a ich urządzenie to dla właścicieli sprawdzian z kreatywności, wytrwałości i wiedzy projektowej. Istnieją jednak sposoby na aranżację newralgicznych przestrzeni, dzięki którym nawet najbardziej problematyczne łazienki zyskają na funkcjonalności i wizualnej harmonii.

Pomysł na wnękę

Wraz z rozwojem oferty rozwiązań sanitarnych przestaliśmy postrzegać łazienkowe wnęki w kategoriach przestrzeni niemożliwej do aranżacji. W ostatnich czasach stały się one wręcz niezwykle atrakcyjnym i pożądanym elementem architektonicznym. Urozmaicają wnętrze i nadają mu nowy, funkcjonalny wymiar. Taką przestrzeń możemy zaaranżować na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych pomysłów jest stworzenie w niej strefy prysznicowej. Wystarczą szklane, wykonane na wymiar drzwi oraz odwodnienie liniowe odpowiedzialne za odprowadzanie wody, by móc cieszyć się komfortową kabiną.

Ciekawą opcją jest także zagospodarowanie tej przestrzeni tak, aby ukryć we wnęce strefę WC. W tym przypadku wykorzystajmy stelaż podtynkowy. Na rynku istnieje wiele modeli modułów i rozwiązań, które sprawdzą się nawet w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania go w tylnej ściance wnęki lub gdy ta posiada nietypowe wymiary. Warto wymienić chociaż mocowanie do stelaża z regulowanym ramieniem. Takie rozwiązanie pozwala zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły projektowe oraz zapewnić bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Montaż stelaża do WC we wnęce to sprawdzony sposób na ukrycie i oddzielenie tej strefy od reszty pomieszczenia. Dzięki niemu łazienka zyskuje na funkcjonalności, a użytkownicy mogą poczuć się komfortowo – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Ustawne cztery kąty

Innym wyzwaniem jest takie urządzenie przestrzeni, aby centralna część pomieszczenia była jak najbardziej dostępna i niezagospodarowana. W tym przypadku odpowiedzią są rozwiązania narożne.

W kątach łazienki możemy bez problemu umieścić meble i szafki, które posłużą nam do przechowywania akcesoriów toaletowych. Inną opcją jest montaż wanny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli narożnych – zarówno symetrycznych, jak i asymetrycznych, które zajmują stosunkowo mniej miejsca od tych klasycznych. Warto również rozważyć montaż stelaża podtynkowego do WC w jednym z narożników pomieszczenia. Dzięki specjalnemu mocowaniu, pod kątem 45 stopni, możemy do jednej ze ścianek przytwierdzić moduł sanitarny, a tym samym z powodzeniem zoptymalizować przestrzeń łazienki – radzi ekspert TECE.

Wykorzystanie całej powierzchni, również tej narożnej, jest szczególnie ważne w przypadku małych łazienek, gdzie każdy skrawek jest na wagę złota.

Dobre widoki

Okno w łazience – kto o nim nie marzy. Dostarcza do pomieszczenia naturalne światło, rozjaśnia, powiększając optycznie nawet niewielką przestrzeń. Z drugiej strony może stanowić pewne wyzwanie, bowiem ściana z oknem wydaje się trudna do zaaranżowania. Jak się jednak okazuje – tylko z pozoru. W tym przypadku ważna jest odległość okna od posadzki. Od tego parametru zależy, czy będziemy mieć możliwość zamontowania pod nim sanitariatów.

Odpowiedzią na tego typu sytuacje aranżacyjne są dedykowane stelaże podtynkowe, np. pod umywalkę, z regulowaną ramą, oraz do WC w niskiej zabudowie. Oczywiście muszą być spełnione pewne warunki, takie jak minimalna wysokość montażowa, która dla tych rozwiązań wynosi 820 mm – dodaje Aleksandra Drozdalska.

Z kolei standardową wysokość umywalki wyznaczają normy europejskie. Jest to 85-95 cm, przy czym przyjmuje się, że na tym poziomie powinna znajdować się jej górna krawędź. Zatem, jeżeli mamy taką opcję, z powodzeniem możemy pod oknem umiejscowić umywalkę, a lustro zamontować tuż obok, na specjalnym ruchomym profilu.

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Dotyczy to także aranżacji najbardziej nietypowych czy niewielkich łazienek. Kluczem jest jednak znalezienie odpowiednich pomysłów i dobór sprawdzonych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z pomieszczenia będzie komfortowe i wyjątkowo przyjemne. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE
2024-07-10 | 16:20

Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE

Lipiec to miesiąc zagranicznych eskapad i odkrywania uroków różnych zakątków świata. Tych wszystkich, którzy kochają Włochy i właśnie ten kraj

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.