Śródka OdNowa 2 - inwestycja sprzedana w 70%
Realizowana przez dewelopera Grupa Partner inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2 osiągnęła docelową wysokość i budowa wchodzi w zasadniczy etap wykończeniowy. Prace zostaną zakończone w IV kwartale 2021 roku, a już teraz sprzedaż projektu osiągnęła blisko 70% zaawansowania.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa 2. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Będą to mieszkania o szerokiej rozpiętości metrażowej – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, by realnie zaspokajały potrzeby komfortowego użytkowania powierzchni mieszkalnej na co dzień. Dowodem jest spore zainteresowanie inwestycją, bowiem blisko 70% lokali znalazło swoich nabywców. – Cieszymy się ze wzrostu sprzedaży Śródki OdNowa 2. Spora część lokali została już sprzedana, kolejne znajdują się w statusie rezerwacji. A co się z tym wiąże liczba dostępnych lokali maleje, więc osobom zainteresowanym radzimy przyśpieszyć proces decyzyjny – podkreśla Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner. Aktualnie dostępne metraże wahają się od 39 do 82 mkw. Ceny rozpoczynają się od 278 tys. zł. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Budowa Śródki OdNowa 2 postępuje. Projekt osiągną docelową wysokość czwartej kondygnacji. Deweloper przeszedł do zasadniczego etapu realizacji. Ku końcowi zmierza montaż okien od renomowanej firmy Krispol oraz działania związane z pokryciem dachowym, membraną. Intensywnie postępują prace nad ściankami działowymi. – Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym przyśpieszamy prace. Rozpoczęliśmy wykonywanie elewacji, nad którą pracują dwie niezależne ekipy. Już dwie brygady tynkarskie zajmują się wnętrzem mieszkań – pierwsze pięć lokali zostało już wytynkowanych – informuje Karolina Skrzypek.
Śródka to miejsce odkrywane przez wielu na nowo. Cieszy się sporym zainteresowaniem deweloperów, jak i osób poszukujących własnego M. Wszystko za sprawą dogodnej lokalizacji, która jest na tyle uniwersalna, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych, tereny rekreacyjne, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.