Komunikaty PR

Stylowa przestrzeń do czytania

2024-11-27  |  15:44
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Każdy miłośnik książek wie, że zajęcie wygodnej pozycji to duża część przyjemności płynącej z lektury. Doskonałym miejscem będzie duża ciemnoszara sofa z aksamitnym obiciem i miękkimi poduchami. Ustawienie jej na tle ściany pomalowanej antracytowym odcieniem Perfect z palety Beckers Designer Colour zagwarantuje nietuzinkowy i elegancki efekt. Dodatkowego szyku aranżacji doda ozdobna lampa w szczotkowanym złocie. Funkcjonalnym uzupełnieniem wystroju będzie niski stolik z drewna, na którym znajdzie się miejsce zarówno na książki, jak i stylowe bibeloty.

Stosunkowo łatwym do zrealizowania pomysłem może być kącik czytelniczy z fotelem i prostą szafką. Nie potrzeba żadnych wyszukanych dekoracji, jeśli postawimy w nim kultowy już dziś model 366 - fotel zaprojektowany w latach 60-tych XX w. przez Józefa Chierowskiego. Wnętrze wystarczy uzupełnić nawiązującą stylem minimalistyczną komodą, na której będą czekały przygotowane do czytania książki. Ściany w delikatnym odcieniu Pink Hibiscus z palety Beckers It’Simple wdzięcznie zagrają z jasnoróżowymi drzwiami i dodatkami w złamanym różu, tworząc urokliwy, pastelowy look.

Kiedy książka niekoniecznie jest wciągającą powieścią, a wymaga uwagi i dużej koncentracji, czasem lepiej zasiąść z nią do biurka. Biały prosty stolik wyposażony w metalową lampkę szczególnie korzystnie zaprezentuje się na tle butelkowej zieleni Forest z kolekcji Beckers It’s Simple. Dekoracyjny obrazek oraz owocujące drzewko cytrynowe w niebanalnej osłonce przełamią dwukolorowość i dodadzą prostej aranżacji artystycznej finezji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Ciepło i cicho w domu Biuro prasowe
2024-11-27 | 11:00

Ciepło i cicho w domu

Podłogi też zasługują na dobrą izolację termiczną. A konkretnie, my, mieszkańcy zasługujemy na to, by wszystkie elementy domu, także te wewnętrzne, były właściwie docieplone. Na
Dom 150 lat Geberit: Historia ukrytej technologii
2024-11-27 | 09:30

150 lat Geberit: Historia ukrytej technologii

W 1964 roku Geberit zrewolucjonizował projektowanie łazienek, wprowadzając pierwszą spłuczkę podtynkową. Technologia, która dotąd była widoczna, została ukryta w ścianie,
Dom Meble Bizzarto uhonorowane w konkursach German Design Award oraz Dobry Wzór IWP
2024-11-27 | 09:00

Meble Bizzarto uhonorowane w konkursach German Design Award oraz Dobry Wzór IWP

Kolekcje foteli Bofii oraz stolików Tondo otrzymały prestiżową German Design Award 2025. Te same stoliki Tondo i z kolei łóżka Aztec znalazły się w ekskluzywnym gronie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.