Stylowa przestrzeń do czytania
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Każdy miłośnik książek wie, że zajęcie wygodnej pozycji to duża część przyjemności płynącej z lektury. Doskonałym miejscem będzie duża ciemnoszara sofa z aksamitnym obiciem i miękkimi poduchami. Ustawienie jej na tle ściany pomalowanej antracytowym odcieniem Perfect z palety Beckers Designer Colour zagwarantuje nietuzinkowy i elegancki efekt. Dodatkowego szyku aranżacji doda ozdobna lampa w szczotkowanym złocie. Funkcjonalnym uzupełnieniem wystroju będzie niski stolik z drewna, na którym znajdzie się miejsce zarówno na książki, jak i stylowe bibeloty.
Stosunkowo łatwym do zrealizowania pomysłem może być kącik czytelniczy z fotelem i prostą szafką. Nie potrzeba żadnych wyszukanych dekoracji, jeśli postawimy w nim kultowy już dziś model 366 - fotel zaprojektowany w latach 60-tych XX w. przez Józefa Chierowskiego. Wnętrze wystarczy uzupełnić nawiązującą stylem minimalistyczną komodą, na której będą czekały przygotowane do czytania książki. Ściany w delikatnym odcieniu Pink Hibiscus z palety Beckers It’Simple wdzięcznie zagrają z jasnoróżowymi drzwiami i dodatkami w złamanym różu, tworząc urokliwy, pastelowy look.
Kiedy książka niekoniecznie jest wciągającą powieścią, a wymaga uwagi i dużej koncentracji, czasem lepiej zasiąść z nią do biurka. Biały prosty stolik wyposażony w metalową lampkę szczególnie korzystnie zaprezentuje się na tle butelkowej zieleni Forest z kolekcji Beckers It’s Simple. Dekoracyjny obrazek oraz owocujące drzewko cytrynowe w niebanalnej osłonce przełamią dwukolorowość i dodadzą prostej aranżacji artystycznej finezji.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.