Komunikaty PR

Surowość i prostota – nowa definicja luksusu w aranżacji łazienki

2020-12-28  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.49 MB )

Luksus przestał być postrzegany w kategoriach przepychu i ekskluzywności. Bogate zdobienia, dekoracyjne glazury i rozwiązania dostępne dla wybranych zostały zdetronizowane. Do przestrzeni sanitarnych wkroczyły minimalizm, prostota i funkcjonalność. Radzimy, jak – w myśl nowej definicji luksusu – urządzić komfortową, przestronną i nowoczesną łazienkę.

Mniej znaczy więcej

Współczesny luksus przybrał nowe szaty. Stylizowane kreacje zostały zastąpione przez minimalistyczne formy, surowe materiały i wysoką jakość znajdującą potwierdzenie w funkcjonalności oraz nowoczesnej technologii. Znakiem rozpoznawczym stała się przestronność, wielkopowierzchniowe płytki wiernie odzwierciedlające strukturę kamienia czy marmuru, a także estetyczna spójność.

Pierwszym elementem, który warto wziąć pod rozwagę podczas aranżacji łazienki jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Stelaże podtynkowe z ukrytym mechanizmem spłukiwania, wielofunkcyjne elementy wyposażenia, takie jak toaleta myjąca, która zastąpi tradycyjną miskę WC i bidet, czy odwodnienie prysznicowe zamiast brodzika – to tylko kilka przykładów praktycznych rozwiązań. Dzięki nim możemy zwiększyć powierzchnię użytkową łazienki - a ta w dzisiejszych czasach jest prawdziwym luksusem – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Surowość i szlachetność

Wybierając płytki ceramiczne do luksusowej łazienki warto skierować swoją uwagę na motywy naturalne, których piękno zachwyca od pokoleń. Nie musimy od razu decydować się na marmur Carrara. Dzięki rozwojowi technologii możliwości mamy niemal nieograniczone. Mogą to być spieki kwarcowe, które potrafią wykazywać się nawet lepszymi parametrami użytkowymi niż ich oryginały. Materiał ten możemy wykorzystać na ścianach, podłogach, w zabudowie umywalki, jak również w formie blatów czy frontów mebli. Podobne zastosowanie mają także klasyczne płytki ceramiczne z motywem kamienia czy marmuru.

Znamienity charakter tych materiałów wykończeniowych podkreślą z kolei szlachetne detale. Przycisk spłukujący czy profil prysznicowy w kolorze czerwonego lub optycznego złota niczym biżuteria wydobędą urok łazienki. Osoby wierne bardziej stonowanej estetyce mogą zdecydować się na elementy noir, czyli na czerń, ale w matowym wydaniu. Istotnym aspektem jest tu jednak spójność wzornicza. Dlatego ważne jest, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą. W praktyce oznacza to zastosowanie armatury, przycisku spłukującego czy odpływu i profili kabiny w jednakowym kolorystycznym wariancie – podpowiada ekspert TECE.

Smart nowym Premium

Inteligentna technologia otworzyła drzwi dla nowoczesnej funkcjonalności. I nie chodzi tu o rozwiązania, których celem jest zaskakiwanie użytkowników. Przemyślane elementy wyposażenia mają oferować nowy wymiar komfortu, ale być przy tym proste oraz intuicyjne w obsłudze.

Dzięki współczesnej generacji rozwiązań sanitarnych design idzie w parze z najwyższymi standardami funkcjonalności. Przykładem może być terminal WC oraz przyciski wyposażone w czujnik ruchu i technologię LED. W przypadku tych rozwiązań spłukiwanie odbywa się bezdotykowo, a kontury klawiszy podświetlają się, gdy użytkownik znajdzie się w polu działania czujnika. Jeżeli zależy nam na tym, aby łazienka wpisywała się w nowe standardy luksusu, możemy także zastąpić tradycyjną miskę WC modelem z funkcją myjącą. Dzięki temu dbanie o higienę stanie się bezpieczne, skuteczniejsze, bardziej przyjazne dla użytkowników, domowego budżetu i środowiska – mówi Aleksandra Drozdalska.

Luksusowa łazienka nie przypomina już salonów kąpielowych sprzed lat – bogatych w zdobienia i w niepraktyczną funkcjonalność. Liczy się umiar, szlachetne materiały, wysoka jakość. Czas zmienić definicję w słowniku – wykreślić ekskluzywność i przepych. Luksus jest na wyciągnięcie ręki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.