Komunikaty PR

Świąteczne porządki

2020-12-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Każda drewniana podłoga wymaga pielęgnacji oraz okresowej konserwacji, w innym wypadku może stracić swoje walory estetyczne i praktyczne. Jednak zimą pielęgnacja ta wymaga przestrzegania kilki ważnych zasad.

 

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza

Drewno dębowe jest materiałem higroskopijnym, które reaguje na zmieniające się warunki w otoczeniu. Jeśli nie zadbamy o właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu, na posadzce mogą pojawić się szczeliny, pęknięcia czy wybrzuszenia. - Na etapie montażu podłogi, elementem zapobiegania takim sytuacjom jest pozostawienie szczeliny dylatacyjnej (równej grubości deski) min. przy ścianach, wokół filarów, czy np. rur. Wilgotność powietrza trzeba kontrolować także podczas eksploatacji podłogi. To kwestia istotna przez cały rok, ale zimą zwłaszcza; gdy powietrze jest suche, a okna otwierane rzadziej niż latem czy wiosną - mówi Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt duży, zadbajmy o odpowiednią cyrkulację powietrza. Z kolei przy niskiej wilgotności najrozsądniej zaopatrzyć się w nawilżacz. Przypominamy: optymalny poziom wilgotności względnej powinien mieścić się w przedziale 45-60 proc., natomiast temperatura powinna wynosić od 15 do 24 stopni Celsjusza. Warto dodać, że takie warunki są korzystne nie tylko dla drewna, ale również domowników.

 

Stopniowe przygotowanie do sezon grzewczego

Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, na którym montowane może być naturalne drewno. Co zrobić, by w pełni cieszyć się z tego rozwiązania? - Maksymalna temperatura użytkowa mierzona przy posadzce nie powinna przekraczać 28 stopni Celsjusza. Temperatura powinna być stopniowo zmieniana, maksymalnie o 1-2 stopnie dziennie. To niezwykle istotne, szczególnie na początku sezonu grzewczego oraz po jego zakończeniu. Gwałtowne zmiany temperatur mogą doprowadzić do uszkodzenia podłogi. Niekorzystne są również znaczące różnice między temperaturą w dzień i w nocy - przypomina Sebastian Kos.

 

Właściwa pielęgnacja

O tym, jak odpowiednio dbać o dębową podłogę, powinien poinformować nas sam producent. W ulotce dołączonej do zakupionego towaru zawarte są najważniejsze informacje dotyczące okresowej konserwacji oraz codziennej pielęgnacji. Stosujmy się do wszystkich zaleceń i wskazówek dotyczących podłogi (warto zakupić polecane środki czystości czy stosować się do terminów olejowania). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza podłoga będzie piękna i funkcjonalna przez długie lata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.