Szarości w dobrym tonie do każdego wnętrza
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Szarość od wielu sezonów pozostaje wśród najchętniej wybieranych odcieni we wnętrzach, nieprzerwanie zachwycając swoją ponadczasową elegancją i klasą. Wbrew pozorom, kolor ten ma wiele obliczy – od chłodnych tonów złamanej bieli, przez nieco cieplejszy, neutralny popielaty, po intensywne, głębokie odsłony grafitu. Taka różnorodność zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, pozwalające wydobyć indywidualny styl każdego wnętrza.
Jasne tonacje szarości stworzą spokojny wystrój w sypialni, zaś w połączeniu z dużą ilością światła dziennego sprawią, że pomieszczenie zyska na przestronności. Subtelny kolor 1950 z palety Tikkurila Deco Grey na ścianach będzie efektownie współgrać z połyskującymi płytkami podłogowymi, kreując wyrafinowaną przestrzeń w stylu modern. Delikatne tło warto też przełamać ciemnymi tonami w postaci dodatków, jak np. ramki z ulubionymi obrazkami czy narzuta na łóżku – dzięki temu uzyskamy spójną, szlachetną całość. Wystarczy jeszcze wzbogacić wnętrze zielenią roślin, by spotęgować panujący w nim klimat harmonii.
Ciemniejsze tonacje szarości to doskonała baza do urządzenia szykownej aranżacji. Ten stonowany odcień w wyjątkowy sposób wydobywa kolory i faktury zestawionych z nim mebli czy dekoracji, dając domownikom ogromne pole do aranżacyjnych eksperymentów. Ściany pomalowane głęboką barwą 1960 w intensywnym macie pięknie skomponują się z szarymi krzesłami oraz drewnianymi akcentami, budując w pomieszczeniu gustowny, wyważony klimat. Wystrój uzupełni designerski fotel w pudrowym różu, który dyskretnie ożywi wnętrze i doda mu przytulności.
Szarości można też z powodzeniem łączyć w pary – duet w postaci jasnego odcienia 1955 i głębszego tonu 1945 z palety Tikkurila Deco Grey to przepis na eleganckie wykończenie ścian w salonie, w którym dominuje hipnotyzujący minimalizm. Ciemniejszy fragment ściany można oryginalnie rozjaśnić, ozdabiając go dużym, jasnym obrazem. Prostotę wnętrza dodatkowo uwypukli szara kanapa, subtelnie wtapiająca się w tło o podobnej tonacji – wszystko zgodnie z nieprzemijająco modnym trendem wnętrzarskim Blend. Kropką nad i będą zaś wiszące, wiklinowe lampy, które wraz z drewnianymi elementami wyposażenia będą tworzyć stylowe dopełnienie całej kompozycji.
Więcej inspiracji z kolekcji Tikkurila Deco Grey można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/pomysly/wnetrza-w-odcieniach-szarosci

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.