Sztuka w sercu designu
Sztuka na wyciągnięcie ręki
Tegoroczne stoisko Tubądzin to nie tylko miejsce wystawowe, ale także przestrzeń do refleksji i dialogu o sztuce. Motywem przewodnim stoiska są płyty, które zaprojektował Łukasz Habiera, znany pod pseudonimem Nawer. Jego charakterystyczny styl, będący syntezą abstrakcji i precyzyjnych, matematycznych struktur, stał się inspiracją dla wizji stoiska. Multidyscyplinarny artysta, który od lat eksploruje dynamikę miejskiego życia, przeniósł swoje unikalne projekty na płytki ceramiczne, tworząc przestrzeń, która staje się sztuką sama w sobie.
Nawer, współpracując z Grupą Tubądzin, stworzył płyty, które zachwycają kreatywnością i wyczuciem estetyki. Jego prace, mocno zakorzenione w architekturze i urbanistyce, doskonale harmonizują z kolekcjami Tubądzina, które od lat łączą najwyższą jakość z nowoczesnym wzornictwem. Każdy odwiedzający targi ma okazję zanurzyć się w przestrzeni, gdzie sztuka i design wzajemnie się uzupełniają.
Tubądzin Meets Art
Hasło "Tubądzin Meets Art", zainaugurowane w zeszłym roku jako platforma komunikacyjna marki, przyświeca również tegorocznej obecności na targach Cersaie. Pod tym mottem kryje się przesłanie marki, która wspiera sztukę i nawiązuje współpracę z artystami z różnych dziedzin. W gronie twórców, poza Łukaszek Nawerem Habierą są między innymi Malwina Konopacka, Anna Rudak, Rafał Olbiński oraz współpracujący z marką od lat Dorota Koziara i Maciej Zień.
- Projekt Tubądzin Meets Art stawia kreację i doskonały design na pierwszym planie. Wspierając artystów, wspólnie tworzymy przestrzeń, która staje się lepsza dzięki połączeniu estetyki i funkcjonalności. Sztuka, będąca symbolem piękna i ponadczasowości, przenika naszą markę, inspirując do tworzenia unikalnych wzorów płytek ceramicznych. Jako jej mecenas pragniemy ją pielęgnować i udostępniać szerszej publiczności. Dlatego właśnie we Włoszech – miejscu o ogromnym znaczeniu dla historii sztuki i kultury – prezentujemy efekty naszej współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami, podsumowując ostatnie miesiące wspólnych działań. - mówi Amadeusz Kowalski, V-ce President, Commercial Director w Grupie Tubądzin.
W strefie Tubądzina na targach Cersaie można zobaczyć efekty współpracy marki z nowymi artystami, a także kontynuację działań z twórcami, którzy współpracują z firmą od lat. Każda z kolekcji jest wyjątkowa, zarówno pod względem wzornictwa, jak i zastosowanych technologii, wśród nich Sensory 3D. Przenosi ona w nowy wymiar odbioru, angażując zmysły w sposób dotąd nieuchwytny.
– Cersaie to dla nas kluczowe wydarzenie, gdzie możemy pokazać, że Tubądzin jest synonimem jakości i wyjątkowego wzornictwa docenianego przez naszych klientów na całym świecie oraz przez konkurencyjne firmy – podkreśla Amadeusz Kowalski. – Nasze kolekcje to efekt ciężkiej pracy i pasji, a także owoc współpracy z utalentowanymi artystami, z którymi nieustannie rozwijamy naszą ofertę.
Marka konsekwentnie udowadnia, że ceramika może być nośnikiem sztuki, która wzbogaca przestrzeń, w której żyjemy. Targi Cersaie to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a Tubądzin – jako jeden z liderów branży – z powodzeniem łączy te dwa światy.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.