Tikkurila: błękit Y354 Cumulus kolorem roku 2021!
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl
Tikkurila zaprezentowała kolor roku 2021 – został nim delikatny i podnoszący na duchu błękit Y354 Cumulus. Odcień ten, wybrany przez ekspertów Tikkurila, nawiązuje do odradzającej się nadziei i poczucia wspólnoty w tworzeniu lepszego jutra. „Głowa do góry. Przyszłość maluje się w jasnych barwach” – oto przekaz, który reprezentuje Y354 Cumulus.
Odcień jasnego nieba
Y354 Cumulus to kojąca i relaksująca tonacja, która wprowadza do pomieszczeń poczucie wyciszenia i harmonii. Lekki niczym chmurka odcień jasnego błękitu wprawia w pozytywny nastrój, przywodząc na myśl czyste, bezkresne niebo oraz otwierające się przed nami jasne horyzonty pełne nowych perspektyw, możliwości i celów.
- Błękit wyraża wspólnotowe poczucie nadziei. A w dzisiejszych czasach, silniej niż kiedykolwiek, potrzebujemy właśnie nadziei, aby rozpocząć odbudowę naszej rzeczywistości konieczną dla tworzenia przyszłości. Błękit to kolor, który emanuje spokojem
i poczuciem bezpieczeństwa. To odcień dla urodzonych optymistów, którzy wierzą, że po deszczu zawsze wychodzi słońce - mówi Irina Hanhisalo, Color Category Manager w Tikkurila.
Uniwersalny szyk
Subtelna barwa Y354 Cumulus świetnie skomponuje się
z pomieszczeniami urządzonymi w różnych stylach, co stanowi nieskończone źródło inspiracji do kolorystycznych eksperymentów. W poszukiwaniu klasycznych aranżacji wystarczy zestawić ten dyskretny ton np. z jasnym drewnem i bielą, które pozwolą wydobyć całą jego delikatność
i zwiewność. Łącząc go zaś z intensywnymi odcieniami uzyskamy wystrój z nutą awangardy i dramatyzmu, który niczym odświeżający powiew morskiej bryzy doda przestrzeni oryginalności.
Więcej o kolorze roku 2021 znajduje się na stronie: https://tikkurila.pl/TikkurilaColorNow2021

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.