Komunikaty PR

Toaleta nowej generacji

2020-11-09  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania TECEone ( 0.51 MB )

Rozwiązania sanitarne oferują coraz więcej możliwości – w zakresie użytkowania, jak i aranżacji przestrzeni. Na znaczeniu zyskała higiena, minimalistyczny design, a co za tym idzie – wyższe standardy w urządzaniu łazienki. Odpowiedzią na te wyzwania są toalety myjące, które coraz częściej wypierają tradycyjne miski. Sprawdzamy ich zalety!

Nowy wymiar łazienki

W przypadku niewielkich pomieszczeń sanitarnych – a do nich zaliczyć można łazienki w większości polskich mieszkań – aranżacja przestrzeni to spore wyzwanie. Należy bowiem wygospodarować miejsce na miskę WC, szafkę do przechowywania kosmetyków, pralkę, umywalkę, wannę lub prysznic – tylko niektórzy mogą pozwolić sobie na jedno i drugie – nie wspominając już o akcesoriach, takich jak kosz na bieliznę. Co w sytuacji, gdy w planach mamy także bidet, jednak brak wolnej przestrzeni uniemożliwia nam swobodę projektowania? Odpowiedzią jest toaleta myjąca. Nie dość, że łączy funkcjonalność tradycyjnej miski i bidetu, to jest także kompaktowa w formie i minimalistyczna. To wszystko sprawia, że z powodzeniem może być instalowana także w niewielkich łazienkach.

Higiena – to podstawa!

Toalety myjące oferują nam więcej niż tradycyjne miski – nową użyteczność i nieznany dotąd wymiar komfortu. Teraz, kiedy większą wagę zaczęliśmy przywiązywać do takich kryteriów jak higiena i bezpieczeństwo, miski z funkcją bidetu stały się nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Rozwiązania te wymagają jednak pewnej zmiany w nawykach i sposobie myślenia. Jednak warto – nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Intuicyjna i prosta w obsłudze

Na temat toalet myjących krąży wiele mitów. Jeden z nich dotyczy samego użytkowania. Owszem, pierwsze modele wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. Odnosiło się wrażenie, że niezbędna jest instrukcja lub szkolenie z obsługi. Na tym podłożu zrodził się mit dotyczący wysokiego poziomu skomplikowania technologii. Jednak z czasem, podobnie jak design produktu, ewaluowała także intuicyjność.

W przypadku toalet myjących sprawdziła się zasada „mniej znaczy więcej”. Najnowsze modele są łatwe w obsłudze. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania, np. za pomocą subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. Są przemyślane, wyposażone tylko w niezbędne funkcje i cechują się prostotą działania. Warto pamiętać, że im mniej elementów, tym lepiej – nie tylko dla atrakcyjności wizualnej, ale także komfortu obsługi – tłumaczy ekspert TECE.

Montaż bez wysiłku

Instalacja miski z funkcją bidetu nie wymaga szczególnych warunków. Wystarczy doprowadzić ciepłą oraz zimną wodę oraz zastosować podstawowy zestaw montażowy dedykowany toaletom myjącym. Zatem nie jest także konieczna wymiana stelaża podtynkowego – wystarczy ten uniwersalny.

Co więcej – nie wszystkie toalety myjące wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Istnieją modele, które wprowadzają pewną innowację i działają w oparciu o baterię termostatyczną oraz kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska.

Cena – warta rozważenia

Ceny toalet myjących wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i warunkowane są m.in. liczbą i rodzajem funkcji, w jakie wyposażony jest dany model. Dlatego warto zastanowić się, czy niezbędne są nam takie opcje jak podgrzewana deska, osuszanie, podświetlanie, sterowanie za pomocą smartfona. Wtedy może okazać się, że ceny tych rozwiązań tylko nieznacznie przewyższają modele tradycyjne, ale w zamian oferują nam niespotykaną dotąd funkcjonalność, higienę i bezpieczeństwo. Im mniej technologii, a więcej prostoty i przemyślanych funkcji, tym lepiej. Takie właśnie podejście stanowi punkt wyjścia do tworzenia rozwiązań, które są użyteczne i w zasięgu polskich gospodarstw domowych.

Toalety myjące oferują nam wiele – komfort, nowy wymiar higieny i możliwości aranżacji łazienki. Warto więc rozważyć, czy ta alternatywa dla tradycyjnych misek WC nie będzie właśnie tym, czego szukamy!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.