Tubądzin meets art w Łazienkach Królewskich
Współpraca z uznanymi artystami pozwala Grupie Tubądzin na tworzenie projektów, które przenoszą sztukę na ściany, podłogi i elewacje, przekształcając codzienne przestrzenie w inspirujące miejsca. Z połączenia ponad 40-letniego doświadczenia, najwyższej jakości materiałów, zaawansowanej technologii z wizjami artystów powstają prawdziwe ponadczasowe dzieła sztuki użytkowej. Każda nowo powstała kolekcja to efekt kreatywnego dialogu między sztuką a technologią, gdzie nowoczesne procesy produkcyjne współgrają z artystyczną wolnością twórczą.
- Sztuka jest pięknem, a my o tym wiemy, czujemy to… Dlatego jako pierwsza polska firma ceramiczna zaprosiliśmy do współpracy artystów, powołując do życia projekt Tubądzin Meets Art. Mamy szerokie spojrzenie… Nawiązujemy współpracę z twórcami z różnych dziedzin: rysunku, malarstwa, grafiki czy mody. – mówi Magdalena Pisera Dyrektor Marketingu Grupy Tubądzin.
Spacerujący Alejami Ujazdowskimi mają niepowtarzalną okazję zobaczyć efekt współpracy Grupy Tubądzin z przedstawicielami młodego pokolenia wizjonerów - Łukaszem “Nawerem” Habierą, Malwiną Konopacką i Anią Rudak oraz dobrze znanymi nazwiskami jak Maciej Zień, Dorota Koziara, Rafał Olbiński czy Wojciech Siudmak.
Dodatkowo w ramach wystawy zaprezentowane zostały dwa wyjątkowe projekty zewnętrzne, z których jeden – ogródek „Giardino” kawiarni Va Bene Cicchetti – zrealizowany został w 2024 w Warszawie przy ul. Ludwika Waryńskiego 9c.
Wystawa plenerowa „Tubądzin Meets Art.” na ogrodzeniu Łazienek Królewskich przy Alejach Ujazdowskich 4 czynna będzie do 15 listopada.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.