Tubądzin meets art w Łazienkach Królewskich
Współpraca z uznanymi artystami pozwala Grupie Tubądzin na tworzenie projektów, które przenoszą sztukę na ściany, podłogi i elewacje, przekształcając codzienne przestrzenie w inspirujące miejsca. Z połączenia ponad 40-letniego doświadczenia, najwyższej jakości materiałów, zaawansowanej technologii z wizjami artystów powstają prawdziwe ponadczasowe dzieła sztuki użytkowej. Każda nowo powstała kolekcja to efekt kreatywnego dialogu między sztuką a technologią, gdzie nowoczesne procesy produkcyjne współgrają z artystyczną wolnością twórczą.
- Sztuka jest pięknem, a my o tym wiemy, czujemy to… Dlatego jako pierwsza polska firma ceramiczna zaprosiliśmy do współpracy artystów, powołując do życia projekt Tubądzin Meets Art. Mamy szerokie spojrzenie… Nawiązujemy współpracę z twórcami z różnych dziedzin: rysunku, malarstwa, grafiki czy mody. – mówi Magdalena Pisera Dyrektor Marketingu Grupy Tubądzin.
Spacerujący Alejami Ujazdowskimi mają niepowtarzalną okazję zobaczyć efekt współpracy Grupy Tubądzin z przedstawicielami młodego pokolenia wizjonerów - Łukaszem “Nawerem” Habierą, Malwiną Konopacką i Anią Rudak oraz dobrze znanymi nazwiskami jak Maciej Zień, Dorota Koziara, Rafał Olbiński czy Wojciech Siudmak.
Dodatkowo w ramach wystawy zaprezentowane zostały dwa wyjątkowe projekty zewnętrzne, z których jeden – ogródek „Giardino” kawiarni Va Bene Cicchetti – zrealizowany został w 2024 w Warszawie przy ul. Ludwika Waryńskiego 9c.
Wystawa plenerowa „Tubądzin Meets Art.” na ogrodzeniu Łazienek Królewskich przy Alejach Ujazdowskich 4 czynna będzie do 15 listopada.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.