Umywalki CONCA - nowość Ideal Standard
- W ciągu całej naszej historii ściśle współpracowaliśmy z czołowymi projektantami swoich czasów, mistrzami designu, którzy mieli unikalną zdolność do uchwycenia istoty czasu i przełożenia jej na projekty, które kształtują ewolucję społeczeństwa i wpływają na kulturę projektowania poza łazienką. Ta istota designu jest tym, co chcemy ponownie uchwycić – mówi Massimo Vismara, VP Brand & Market Activation w Ideal Standard.
Przykładem reinterpretacji wielkiej klasyki do współczesności jest kolekcja umywalek CONCA, która czerpie inspirację z oryginalnej linii zaprojektowanej w 1972 roku przez Paolo Tilche. Gama produktów powstałych blisko pół wieku temu wyznaczyła nową drogę obecnym, przekształcając niegdyś czysto praktyczny element w harmonijne połączenie formy i funkcji. Projektanci ze Studia Palomba Serafini Associati postawili sobie za cel stworzenie ikonicznej umywalki, stąd m.in. do perfekcji wygładzone narożniki Conca, które są balansem pomiędzy klasyczną formą kwadratu i skrajnym minimalizmem.
CONCA to kompleksowa oferta umywalek proponowanych z trzema różnymi wariantami otworów pod baterie oraz dwiema opcjami odpływu, pozwalającymi na elastyczną instalację. Umywalki idealnie nadają się do rozwiązań ściennych lub nablatowych. Ceramiczny cokół (reinterpretacja klasycznego postumentu) dostępny w wybranych modelach, jest idealnym rozwiązaniem zarówno do projektów mieszkaniowych jak i komercyjnych.
W skład kolekcji CONCA wchodzą także meble klasy premium, o eleganckim i minimalistycznym wyglądzie, które dodają osobowości przestrzeni umywalki. Modułowa koncepcja plus różne wykończenia i opcje kolorystyczne pozwalają na indywidualne dopasowanie szafek do przestrzennych wymagań danej łazienki oraz potrzeb użytkownika.
Estetykę brył szafek podnosi zastosowanie bezuchwytowych szuflad typu push to open. Z kolei system cichego zamykania soft close podnosi standard codziennego użytkowania szafek. Inne udogodnienia użytkowe to m.in. oświetlenie LED w szufladach oraz pojemniki-organizery do lepszego przechowywania.
Wzornictwo umywalek CONCA idealnie uzupełnia ceramika sanitarna BLEND również zaprojektowana przez Studio Palomba Serafini Associati. Estetycznie neutralne miski w.c. oraz bidety dostępne są w opcji wiszącej oraz podtynkowej. Do wyboru są dwa rodzaje formy: geometryczna (wersja Cube) oraz zaokrąglona (Curve). Daje to klientowi spektrum wyboru.
Ceramika BLEND wyposażona jest w najnowsze innowacje użytkowe i technologiczne marki Ideal Standard, w tym rewolucyjny system spłukiwania AquaBlade® oraz ukryte mocowania. Kolekcja doskonale sprawdza się zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i komercyjnych.
Więcej informacji: www.idealstandard.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.