Vileda wprowadza nową, miękką ściereczkę Actifibre Soft – ewolucja bestsellera
Vileda przedstawia wariację swojego hitowego produktu – ściereczkę Actifibre Soft. Ta nowa wersja, nie tylko zachowuje wszystkie wyjątkowe właściwości czyszczące poprzedniczki, ale także jest miękka i delikatna w dotyku, nawet wtedy, gdy jest sucha. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i skuteczność w codziennym sprzątaniu.
Wyjątkowa skuteczność czyszczenia
Actifibre Soft jest wykonana w 100% z mikrofibry i posiada powłokę poliuretanową, dzięki czemu doskonale radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, usuwa zaschnięte plamy i brud, a co więcej nie wymaga stosowania detergentów. Jej wysoka chłonność pozwala na skuteczne zatrzymywanie płynów, co sprawia, że powierzchnie są czyste i pozbawione smug oraz zacieków już po pierwszym przetarciu. Jest miękka w dotyku również, kiedy jest sucha, co znacząco ułatwia i przyspiesza sprzątanie, bo nie wymaga zmoczenia ściereczki przed użyciem.
Wszechstronne zastosowanie
Ściereczka Actifibre Soft jest niezwykle uniwersalna i nadaje się do wszelkiego rodzaju prac domowych – od kuchni, przez łazienkę, aż po salon zapewniając nieskazitelną czystość i blask. Sprawdza się również do mycia szyb i luster. Jej miękkość sprawia, że jest delikatna dla wszystkich powierzchni, co czyni ją idealnym narzędziem do codziennego użytku.
Łatwość utrzymania higieny
Jedną z kluczowych cech Actifibre Soft jest łatwość w wypłukiwaniu i utrzymaniu higieny. Wystarczy opłukać ją pod bieżącą wodą po skończonym sprzątaniu, aby usunąć resztki brudu. W przypadku większych zabrudzeń można ją prać w pralce w temperaturze do 60°C i używać wielokrotnie. Pamiętaj jednak, aby prać ją z tekstyliami o podobnym kolorze i unikać stosowania zmiękczacza oraz wybielacza.
Ściereczka Actifibre Soft to kolejny krok marki Vileda w kierunku innowacji i wygody w codziennym sprzątaniu. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pozwala na efektywne i szybkie usuwanie zabrudzeń, jednocześnie dbając o delikatność powierzchni. Oszczędzając czas na sprzątaniu, możesz go przeznaczyć na rzeczy, które naprawdę sprawiają Ci radość.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.