Wieczór pełen inspiracji z laureatami konkursu Samsung
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
3 grudnia odbyła się niezwykła kolacja dla laureatów konkursu Samsung ,,Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką BESPOKE”. Wyjątkowe spotkanie miało miejsce w wysmakowanej i wyszukanej scenerii restauracji Qchnia Artystyczna. Wieczór upłynął gościom w niezobowiązującej atmosferze, na rozmowach i dyskusjach w otoczeniu pięknych wnętrz i świetnej kuchni.
10 października, podczas uroczystego webinaru OKK! design, poznaliśmy laureatów konkursu Samsung na projekt wnętrza. Uczestnicy mieli za zadanie przesłać swoje prace koncepcyjne z wykorzystaniem produktów marki Samsung: telewizora The Frame oraz lodówki Bespoke. Profesjonalne jury, złożone z profesjonalistów i ekspertów z branży aranżacji wnętrz, pod przewodnictwem arch. Jana Sikory, wyłoniło laureatów spośród niemal 150 nadesłanych prac.
W skład komisji eksperckiej, która zebrała się 9 października 2024 roku w biurze dewelopera Echo Investment, weszli: arch. Jan Sikora (Sikora Wnętrza, ASP Gdańsk), arch. wnętrz Ada Skwira (WZ Studio), arch. wnętrz Małgorzata Liebhart (WZ Studio), arch. Ida Mikołajska (MIKOŁAJSKAstudio), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), arch. Jacek Tryc (Jacek Tryc-wnętrza), arch. Szymon Hanczar (hanczar studio, ASP Wrocław), Oskar Zięta (Zięta Studio), arch. Anna Koszela (Pracownia architektury wnętrz Anna Koszela), Kamil Białas (red. nacz. WhiteMAD), Katarzyna Księżopolska (red. nacz. MAGAZIF), Wojciech Trzcionka (red. nacz. DesignAlive), arch. Julia Kilczewska (laureatka zeszłorocznej edycji konkursu na projekt wnętrza z telewizorem Samsung The Frame, autorka wizualizacji wnętrza na plakacie obecnej edycji) oraz z ramienia Organizatora Samsung Polska - Dorota Rek i Paweł Dąbrowa.
Profesjonalną sesję zdjęciową wykonaną przez samego Szymona Brodziaka oraz reklamową kampanię ambasadorską o ogólnopolskim zasięgu wygrała Agnieszka Kocoń z pracowni muro artisans. Artystka i designerka, na przestrzeni lat nieustannie eksplorowała różne dziedziny sztuki, od malarstwa sztalugowego, przez projektowanie dekoracji i product design, aż po wykorzystanie sztucznej inteligencji w kreacji oraz art directing. Jednak mimo szerokiego spektrum zainteresowań, to malarstwo i design od zawsze były jej największymi pasjami. Teraz w swoich projektach wykorzystuje tradycyjne, nierzadko zapomniane techniki dekoracyjne tj. intarsja, fresk mokry, sgraffito, techniki pozłotnicze, relief czy malarstwo olejno-żywiczne i temperowe na złocie, nadając im współczesną formę.
Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia. Dwa wyróżnienia otrzymały projekty przygotowane przez Annę Muchę, architektkę wnętrz, która doświadczenia zawodowe zdobywa pracując zarówno w biurze projektowania wnętrz, jak i jako samodzielny projektant.
Natomiast trzecie zostało przyznane Karolinie Paduch z pracowni LP Design, absolwentce Wydziału Architektury i Budownictwa i Sztuk Stosowanych Akademii Śląskiej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego, posiadającej wieloletnie doświadczenie w Visual Merchandisingu, specjalizującej się w projektowaniu wnętrz prywatnych oraz usługowo-handlowych.
W uroczystej kolacji, która odbyła się 3 grudnia, wzięli udział laureaci, członkowie jury konkursu oraz przedstawiciele marki Samsung. Spotkanie stało się nie tylko podsumowaniem kreatywnego przedsięwzięcia, ale również doskonałą okazją do integracji środowiska pasjonatów designu. W nastrojowej scenerii restauracji Qchnia Artystyczna, przy blasku świec i wyśmienitym menu, toczyły się ożywione rozmowy pełne inspiracji i wymiany doświadczeń. Dyskusje koncentrowały się zarówno na tematach związanych z codziennością i kulinariami, jak i na głębszych refleksjach dotyczących wyzwań i trendów w projektowaniu wnętrz. Szczególną uwagę poświęcono zwycięskim projektom – ich wyjątkowości, innowacyjności oraz historii stojących za ich powstaniem. Kameralna atmosfera spotkania sprzyjała nieformalnym rozmowom i zacieśnianiu relacji między laureatami a członkami jury.
Patronat medialny nad konkursem objęli: Forbes, MAGAZIF, WhiteMAD, Czas na Wnętrze, Design Alive, Label Magazine, Designteka, OKK! design

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.