Wielkomiejska elegancja z myślą o przyszłości – kolekcja baterii Zaffiro
Duch metropolii, biżuteryjny kunszt plus świadome, zaangażowane projektowanie? Wszystkie te aspekty odnajdziemy w kolekcji baterii łazienkowych i kuchennych Zaffiro proponowanych przez nową markę FDESIGN. Armatura perfekcyjnie odzwierciedla współczesną wrażliwość estetyczną nastawioną na nieskomplikowane, a zarazem finezyjne wzornictwo z wyrazistymi barwami w roli głównej – czerni oraz różowego złota.
Znakiem rozpoznawczym baterii z kolekcji Zaffiro są charakterystyczne detale – zestawienie geometrycznej prostoty z lekkością optyczną i wdziękiem miękkich linii. Przypominają one kamienie szlachetne, którym ingerencja człowieka pozwala osiągnąć najwyższe walory estetyczne oraz najwspanialsze formy. Armatura w takiej odsłonie jest równie unikatowa jak różowy szafir (wł. zaffiro). Rzadko występująca odmiana barwna tego kamienia symbolizuje czystość, piękno, ma przynosić szczęście oraz miłość. Szafir słynie również z twardości i solidności, a ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny w filozofii marki FDESIGN, która stawia na trwałe produkty dla domu stanowiące wybór na lata. Dzięki temu nie ma potrzeby robienia częstych remontów, w konsekwencji zaś powstaje mniej odpadów obciążających środowisko. Dla potwierdzenia jakości producent udziela do 7 lat gwarancji.
W bateriach Zaffiro czerń i różowe złoto tworzą szlachetny duet, wzajemnie się balansując. Stanowi to wysublimowany akcent w aranżacji wnętrza – elegancki, ale przyprawiony współczesną fantazją projektową, która czerpie inspiracje z różnych konwencji stylistycznych. Sprzęt codziennego użytku zyskuje w ten sposób biżuteryjny wygląd, dlatego nie wymaga dodatkowej oprawy dekoracyjnej. Baterie Zaffiro szczególnie atrakcyjnie prezentują się w łazienkach i kuchniach spod znaku współczesnej miejskiej elegancji – takiej, która łączy dyscyplinę przestrzenną z efektem otwartej przestrzeni, wielkoformatowymi dekorami i szykownymi, starannie wyselekcjonowanymi akcentami. Luksus opiera się nie na ilości i blichtrze, lecz umiarze z jakościowymi, świetnie zaprojektowanymi produktami.
– W kolekcji Zaffiro wyjątkowe jest połączenie barw – różowe złoto łagodzi wyrazistość czerni, a matowe wykończenie podkreśla błyszczące elementy. To też uniwersalny wybór do wielu typów wnętrz. Złote elementy wizualnie wyróżniają się na ciemnym tle, z kolei w towarzystwie jaśniejszego kamienia czy płytek na pierwszy plan wychodzi czerń. Dobrym pomysłem jest powtórzenie różowozłotych akcentów we wnętrzu w postaci lamp, uchwytów do szafek czy dekorów na płytkach ściennych. Zapewnia to kolorystyczną spójność. Warto również zwrócić uwagę na miękką linię mieszacza baterii, który łagodzi jej geometryczne formy i dynamizuje jej kształt – mówi Justyna Smolec, architektka prowadząca pracownię Justyna Smolec Architektura & Design.
Wzornicza perfekcja baterii Zaffiro idzie w parze z duchem slow life, troską o kondycję planety oraz przyszłe pokolenia. Pozwala cieszyć się z eleganckich, funkcjonalnych produktów, w których głównym bohaterem jest woda i szacunek dla tego naturalnego zasobu. Zastosowane aeratory zapewniają mniejsze jej zużycie. Wyrafinowane, kunsztowne baterie z jednej strony doskonale wpisują się we współczesne nurty estetyczne, z drugiej natomiast w pełni adaptują się do dynamicznie zmieniających się trendów. Dzięki temu zarówno pod względem designu, jak i walorów praktycznych z sukcesem przechodzą próbę czasu. Powierzchnie w armaturze FDESIGN spełniają nie tylko funkcje ozdobne, lecz także są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
W kolekcji Zaffiro znajdują się baterie umywalkowa stojąca i stojąca nablatowa, umywalkowa podtynkowa, bidetowa, natryskowa i natryskowa podtynkowa, wannowa ścienna, natryskowo-wannowa podtynkowa, a także bateria kuchenna. Zyskujące coraz większą popularność we współczesnych łazienkach warianty natynkowe w kompaktowej formie łączą minimalistyczną wrażliwość z kunsztem ukazanym w detalach.
Kolekcja Zaffiro, tak jak wszystkie marki FDESIGN, proponowana jest z dopasowanymi akcesoriami. Stanowi więc systemową, kompleksową, praktyczną ofertę dla domu. Daje to możliwość wyposażenia łazienki i kuchni w spójną wzorniczo armaturę wraz z dodatkami – w duchu wielkomiejskiego szyku i co ważne, w nurcie zaangażowanego designu z myślą o przyszłości.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.