Wnętrza pełne energii z Jedynką
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Brak słońca, krótkie dni i przeciągające się noce nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Czas wyrwać się więc z zimowego marazmu i poszukać wytchnienia w aranżacji wnętrz. Energetyczne kolory to najlepszy sposób, by zbudować w mieszkaniu optymistyczny klimat i dodać odrobinę wigoru domownikom.
Nic tak skutecznie nie pobudza do działania jak mięta. Jej mobilizującą siłę warto wykorzystać we wnętrzach. Zastosowanie na ścianie koloru Miętowy aromat z palety Jedynka Deco & Protect wniesie powiew wyczekiwanej wiosennej świeżości do sypialni i będzie korzystnie działać na zmysły. Całość dopełnią plecionki z wikliny i rattanu oraz dodatki w modne kwiatowe printy, które ze smakiem podkreślą panujący w pomieszczeniu sielski styl.
Czasami wystarczy jeden element, by diametralnie odmienić charakter wystroju. Fragment ściany w wyrazistym odcieniu Zielona moc od Jedynki będzie stanowić ożywczy kontrast na tle skąpanej w jasnej szarości aranżacji i przełamie spokojną kolorystykę pomieszczenia. Soczysta barwa będzie też działać niczym zastrzyk tak potrzebnej zimą energii i skutecznie zmotywuje do działania.
Wnętrze utrzymane w marynistycznym klimacie pozwoli przenieść się myślami nad wodę i choć na chwilę poczuć wakacyjny relaks. Taki efekt w mieszkaniu pomoże uzyskać ściana w głębokiej morskiej tonacji i kilka pasujących kolorystycznie akcentów. Błękit w duecie z klasyczną bielą będzie nieść skojarzenia ze spienionym falami morzem, przynosząc prawdziwe orzeźwienie.
Więcej wnętrzarskich pomysłów marki Jedynka znajduje się na stronie: http://www.farbyjedynka.pl/inspiracje.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.