Wnętrza w modnych kolorach na jesienno-zimowy sezon
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wyraziste kolory na jesienno-zimowy sezon to paleta, która pozwala wykreować urzekające głębią i niebanalnym stylem aranżacje. Skąpane w nasyconych tonach wnętrza ujmują wyrazistością i szlachetnością barw, zapewniając nieprzeciętny i odważny aranżacyjny efekt. Za sprawą soczystego odcienia M316 Tomato przeciętne pomieszczenie, któremu na pierwszy rzut oka brakowało charakteru, zmieni się w stylową i widowiskową przestrzeń. Zielone rośliny przepięknie dopełnią aranż, podbijając jej świeżość i energię.
Silnie utożsamiane z jesienią dyniowe tonacje w tym sezonie świetnie odnajdą się w wystroju wnętrz. Ciepły pomarańczowo-brązowy Burnt Orange z palety Beckers wprowadzi poczucie harmonii i przytulności do sypialni, uwodząc wyważoną ekspresją i elegancją. Łagodną przeciwwagą dla zdecydowanego koloru będą elementy w pełnych łagodności jasnych tonacjach. Kremowe czy szare tkaniny, a także meble i dekoracje w odcieniach ecru uspokoją wystrój, dodając wnętrzu subtelności i lekkości.
Intensywność jesienno-zimowych odcieni wymaga odwagi, by wprowadzić je do wystroju, szczególnie na dużych powierzchniach. Kompromis stanowi wykorzystanie ich w pojedynczych elementach wyposażenia czy w detalach. Prosta w formie szafka pomalowana emalią Tikkurila Everal Aqua na głęboki, wyrafinowany odcień M425 Beetroot nabierze oryginalności, zapewniając intrygujący kolorystyczny akcent w pomieszczeniu. Naturalny beżowo-szary ton na ścianach zapewni przyjemne tło, na pierwszy plan wysuwając niebanalny odcień mebla.
Optymalnym rozwiązaniem jest też zastosowanie wyrazistych, będących w trendzie na jesień i zimę tonów na pojedynczych ścianach. Pomalowanie jednej z nich soczystą zielenią, np. Zielony Butelkowy od Dekoral, podczas gdy resztę ścian pokrywa klasyczny beż, bezbłędnie ożywia wnętrze i nadaje mu wyjątkowy styl. Naturalnym uzupełnieniem wdzięcznego wystroju są plecionki, drewno i rośliny, które sprawiają, że wnętrze emanuje spokojem i niewymuszonym urokiem.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.