Komunikaty PR

Wnętrza w stylu śródziemnomorskim – pomysł na lato!

2023-08-24  |  14:00
Biuro prasowe

Wakacje sprzyjają podróżowaniu – poznawaniu nowych miejsc albo odwiedzaniu tych dobrze znanych. Jeśli należymy do fanów krajów śródziemnomorskich, to z przyjemnością podziwiamy tamtejsze krajobrazy, kolor wody, roślinność i relaksujemy się, spacerując wąskimi uliczkami. Kto choć raz nie pomyślał o tym, jak dobrze byłoby otaczać się tym na co dzień? A jeśli to prostsze niż nam się wydawało? Podpowiadamy, jak w szybki i niedrogi sposób wprowadzić wakacyjny klimat do własnych czterech kątów!

 

Słońce, ciepły piasek pod stopami i szum fal – właśnie tak kojarzą nam się wakacje i beztroska płynąca z podróży do Włoch, Hiszpanii czy Grecji. Nic dziwnego, że chętnie przenieślibyśmy to piękno do naszych polskich domów. Okazuje się, że w praktyce nie jest to takie trudne. O czym powinniśmy pamiętać?

 

Paleta barw prosto z Grecji

Nie bez przyczyny tak kochamy słoneczne ulice skąpane w bieli, różnych niebieskościach i kolorze piasku, a ten duet kolorystyczny tak bardzo kojarzymy z nadmorskimi kurortami. Dlatego właśnie przy wyborze dodatków powinniśmy postawić na podobne tonacje. Jako bazę najlepiej wybrać biel lub pokrewne odcienie.

 

 – Biel w mieszkaniu, to o tyle dobre rozwiązanie, że barwa jest neutralna i nie trzeba przeprowadzać rewolucji, żeby wprowadzić trochę morskiego klimatu. Często w naszych domach mamy białe ściany czy meble, a nawet jeśli są w jasnych odcieniach np. ecru, to będą pasowały. Dodatkowo zawsze możemy wzbogacić wnętrze o biały dywan, pościel czy zasłony – uniwersalność białych dodatków sprawia, że będziemy mogli z nich korzystać nawet wtedy, gdy wprowadzimy kolejne zmiany aranżacyjne. Biel lub krem będzie doskonałym tłem do wyeksponowania kontrastowych odcieni niebieskiego – chmurnego granatu, żywego turkusu czy błękitu nieba – podpowiada specjalistka sieci sklepów KiK.

 

Naturalne materiały na pierwszym planie

Śródziemnomorski styl czerpie bardzo mocno z natury, dlatego w salonie czy jadalni nie może zabraknąć przecieranego drewna, kamienia, gliny czy wiklinowych plecionek. Nie musimy jednak stawiać od razu dębowego stołu czy wybierać kamiennego blatu – znajdziemy dużo tańsze dodatki, które oddadzą morski klimat w różnych pomieszczeniach.

 

– Możemy zrobić samodzielnie stolik kawowy, wykorzystując palety – pomalowany na biało, z delikatnymi przetarciami będzie perełką kącika wypoczynkowego. Jako dekorację wybierzmy wiklinowe, materiałowe kosze lub osłonki na doniczki, które świetnie połączą się z zielenią roślin. Natomiast kuchenny stół udekorujmy okrągłymi, rattanowymi podkładkami, a szafkę wypełnijmy biało-niebieską zastawą. Będzie idealna na śniadania na balkonie czy długie, letnie spotkania z przyjaciółmi mówi ekspertka KiK i dodaje: w śródziemnomorskim stylu bardzo ważną rolę odgrywa światło, dlatego jeśli mamy standardowe okna, to zadbajmy o to, by sztuczne oświetlenie było lekkie i przyjemne – pomogą nam w tym lniane czy plecionkowe abażury na lampy wiszące i stojące. Dorzućmy do tego klimatyczne latarenki i dużo świec.

 

Jeszcze więcej morza!

Jeśli wciąż będziemy czuli aranżacyjny niedosyt, to z taką bazą łatwo przejść do stylu marynistycznego. W praktyce oznacza to, że możemy dodać kilka typowo morskich elementów – np. wieszak w kształcie kotwicy, drewniane, przecierane lampiony czy poduszki w granatowo-białe pasy. Szafki i półki możemy ozdobić pamiątkami przywiezionymi z morskich wojaży – figurkami ryb, dekoracyjnymi muszlami czy wazonami, które przypominają ukwiały z oceanicznego dna. Morskie dekoracje znajdziemy w wielu sklepach w Polsce. Pamiętajmy jedynie, aby mnogość dodatków nie przytłoczyła jasnej przestrzeni.

 

Nie istnieje jeden, słuszny sposób na aranżację w stylu śródziemnomorskim, dlatego jeśli uwielbiamy ten klimat, możemy co sezon nieco go modyfikować, uzupełniając dodatki o nowe pamiątki przywiezione z podróży. Taka wersja nigdy się nie znudzi!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wyznania miłosne w architekturze Biuro prasowe
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.