Wnętrzarski trend w 2021? Czyste powietrze
W nowych urządzeniach szwedzkiej firmy Blueair minimalistyczna i nowoczesna estetyka została połączona z wysoką wydajnością i dbałością o środowisko. Dzięki niewielkim rozmiarom i niezwykle cichej pracy oczyszczacze powietrza Blue harmonijnie wpasują się w domową przestrzeń.
Nowe modele Blue 3210 i Blue 3410 filtrują powietrze w pomieszczeniu 5 razy na godzinę. Wyposażone są w opatentowaną technologię filtracji Blueair HEPASilent™, która skutecznie usuwa 99,97% cząsteczek do rozmiaru 0,1 mikrona, takich jak: kurz, pyłki, sierść, pleśń, których obecność w powietrzu powoduje podrażnienia, alergie czy długotrwałe problemy zdrowotne. Warstwa aktywnego węgla kokosowego usuwa nieprzyjemne zapachy domowe i lotne związki organiczne (LZO), które są generowane przez środki czyszczące lub elementy wyposażenia naszych domów.
Oczyszczacze Blue mają zintegrowane, laserowe czujniki jakości powietrza i tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość wentylatora w czasie rzeczywistym do aktualnych warunków. Dzięki wlotowi powietrza 360° urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu bez obniżania jego wydajności. Dodatkowo w trakcie pracy zużywa mniej energii niż przeciętna żarówka LED, dzięki czemu można go bez wahania pozostawić włączonego na cały dzień. Idealnie sprawdzi się jako wyposażenie tych miejsc, w których szczególnie ceni się ciszę – sypialni czy pokoju dziecięcym.
Zwrot ku naturze
Łagodne szarości, delikatna zieleń, ciepły róż czy stonowany kobalt- paleta barw nowych oczyszczaczy Blue odwzorowuje kolory skandynawskiej natury- zorzy polarnej, archipelagu i morza arktycznego. Niezależnie czy w naszym wnętrzu dominuje minimalizm, styl vintage, nordic czy boho dzięki dobraniu koloru filtra zewnętrznego do naszej przestrzeni, urządzenie naturalnie się do niej dopasuje.
Nasze mieszkania stały się wielofunkcyjne. Na ograniczonej przestrzeni pracujemy, odpoczywamy, uczymy się czy ćwiczymy. Dlatego jeszcze istotniejsze jest zadbanie o jakość powietrza we wnętrzach, by poprawić nasze samopoczucie. Szczególnie, że powietrze w pomieszczeniach może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Oczyszczacze powietrza mają pozytywny wpływ na nasze codzienne życie, pomagając zwiększyć zdolność koncentracji, poprawić sen, zmniejszyć objawy alergiczne- mówi Alexander Provins, dyrektor na region EMEA w Blueair. -Seria Blue łączy prostotę rozwiązania typu „plug and play” z wysoką wydajnością opatentowanej technologii Blueair HEPASilent™.
Nowe oczyszczacze Blueair Blue są dostępne w dwóch rozmiarach, przy czym Blue 3210 jest zalecany do mniejszych pomieszczeń o powierzchni do 17 metrów kwadratowych, a większy - Blue 3410 - jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 36 metrów kwadratowych.
Filtry wstępne są dostępne w pięciu stylowych kolorach inspirowanych szwedzką naturą: Arctic Trail (ciemnoszary), Winter Reed (jasnoszary), Archipelago Sand (różowy), Aurora Light (zielony) i Night Waves (niebieski).
Więcej informacji: www.sklep.fore.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.