Komunikaty PR

Wsparcie dzięki STIEBEL ELTRON – do szkół, przedszkoli, restauracji i biur

2021-03-10  |  09:18
Biuro prasowe

Regularna wymiana powietrza w pomieszczeniach jest niezwykle istotna. W dobie pandemii COVID-19 nabrało to jeszcze większego znaczenia. Wszyscy zastanawiają się jak zapobiec rozprzestrzenianiu aerozoli szczególnie w miejscach, w których skupia się spora liczba ludzi (szkoły, przedszkola, biura czy restauracje). Rozwiązaniem problemu jest: kontrolowana wentylacja, która niezawodnie, wydajnie i wygodnie zapewnia świeże i zdrowe powietrze
w pomieszczeniu. Ponieważ systemy wentylują automatycznie i drastycznie zmniejszają stężenie aerozoli, pyłków i wirusów, a tym samym ryzyko infekcji.

Wydajna wentylacja w szkole – od STIEBEL ELTRON

Stała i regularna wymiana powietrza stała się ważnym tematem w czasach pandemii. To, co było prostym lekarstwem na aerozole skażone wirusami latem, staje się problemem w zimnych porach roku. Cenne ciepło wywiewane jest przez okno, niskie temperatury w pomieszczeniach zwiększają podatność na uczniów na infekcje. Jednak zaleca się szkołom na przykład wentylację podczas 45-minutowej lekcji w celu zapewnienia higieny powietrza w pomieszczeniach.

Niewielki nakład pracy przy instalacji zdecentralizowanej wentylacji, gwarantuje zdrowe powietrze w szkolnych klasach.

System wentylacji montowany jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebny - bezpośrednio w klasie. Czas instalacji jest zwykle niewielki, dlatego można go szybko wdrożyć. W ten sposób poszczególne urządzenia niezależnie zapewniają optymalną wentylację całej sali lekcyjnej: stare powietrze wyrzucane jest na zewnątrz, świeże i zdrowe powietrze zostaje w środku. STIEBEL ELTRON poleca: VRL-C dla zapewnienia lepszego powietrza.

Urządzenia wentylacyjne w szkołach mogą więcej

Centrala wentylacyjna VRL-C pracuje ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Zdecentralizowany system wentylacji z odzyskiem ciepła jest szczególnie energooszczędny. Odzyskuje do 92% energii cieplnej z powietrza wywiewanego, która w przeciwnym razie zostałaby utracona przez okna podczas wietrzenia pomieszczenia. Następnie przekazuje tę energię cieplną do świeżego powietrza nawiewanego. Oznacza to, że na przykład zimą zachowane zostaje przytulne ciepło w klasie.

Powietrze zużyte, zanieczyszczone wirusami jest odprowadzane na zewnątrz jako powietrze wywiewane. Stosowanie systemu wentylacji jest nieszkodliwe w porównaniu z urządzeniami recyrkulacyjnymi. W efekcie otrzymuje świeże powietrze w całej klasie.

Dobre powietrze w szkole i przedszkolu – dzięki STIEBEL ELTRON

Centrale wentylacyjne są także dostępne z przyłączem kanałowym do montażu pośrodku pomieszczenia. Do wyboru są łącznie trzy rozmiary urządzeń, optymalne rozwiązanie dla każdego projektu. Nowo zamontowana wentylacja sprawia, że atmosfera w sensie fizycznym jest także wolna od wirusów i innych zanieczyszczeń.

Ochrona pracowników w biurze czy Klientów restauracji – poznaj inne możliwe zastosowania

VRL-C to jednostka wentylacyjna do modernizacji, idealna również dla restauracji i biur. Przy natężeniu przepływu powietrza do 870 m³ /h niezawodnie zapewnia wymianę powietrza, która znacznie zmniejsza stężenie powietrza zanieczyszczonego wirusami, a tym samym ryzyko infekcji
i zachorowania na COVID-19.

Rozwiązania wentylacyjne STIEBEL ELTRON zapewniają przyjemny klimat i komfortowe temperatury w miejscu pracy czy lokalu, co znacząco wpływa na dobre samopoczucie, zwiększa wydajność oraz miłą atmosferę.

STIEBEL ELTRON wspiera w każdym projekcie, a wskazówką jest modernizacja i montaż VRL-C.

Dowiedz się więcej na www.stiebel-eltron.pl i odkryj indywidualne rozwiązanie wentylacji na potrzeby szkoły, pojedynczej klasy, restauracji, kawiarni i wielu innych.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:15

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Anna Dec: Często zapominamy, że poza ekranami telefonów jest prawdziwe życie i wartościowi ludzie. Bądźmy blisko nich i komunikujmy się najprościej, jak tylko się da

Prezenterka przyznaje, że w naszym społeczeństwie można zauważyć coraz większe bariery komunikacyjne, dlatego stoimy przed niezwykle trudnym wyzwaniem zachowania równowagi między korzystaniem z nowoczesnych mediów a pielęgnowaniem relacji osobistych. Aby jednak zobaczyć drugiego człowieka, czegoś się od niego nauczyć czy zainspirować jego życiem, przede wszystkim trzeba wyjrzeć zza szklanych ekranów swoich telefonów. Anna Dec zauważa też, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej rozmawiamy ze sobą w realnym świecie, a zbyt często poprzez różnego rodzaju komunikatory.

Prawo

70 proc. Polaków planuje wyjazd na urlop w sezonie letnim 2025. Do łask wracają wakacje last minute

Ponad 70 proc. Polaków planuje wyjechać na urlop w sezonie letnim, czyli między końcem czerwca a końcem września – wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej. 35 proc. zamierza wyjechać tylko raz, a 30 proc. – co najmniej dwa razy. Z grupy wyjeżdżających jedna trzecia wybierze się na wyjazd zagraniczny. Jak wskazuje Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystyki, po kilku latach ponownie do łask wracają oferty last minute, a zagraniczne kierunki pozostają niezmienne – prym wiodą m.in. Grecja, Tunezja, Egipt czy Hiszpania.

Prawo

Adaptacje poddaszy bez odpowiednich zabezpieczeń to realne zagrożenie pożarowe. Eksperci apelują o lepsze egzekwowanie przepisów

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w okresie od 1 stycznia do 13 lipca 2025 roku doszło do blisko 77 tys. pożarów. Ponad 17 tys. wybuchło w budynkach mieszkalnych, co jest nieco wyższym wynikiem niż rok temu. Ogień zbyt łatwo rozprzestrzenia się przez nieodpowiednio zabezpieczone kanały wentylacyjne i trasy kablowe. Źródłem problemów są także zaadaptowane poddasza bez zabezpieczeń przeciwpożarowych czy dachy z instalacjami fotowoltaicznymi.