Współczesne rezydencje – spotkanie online z arch. Aleksandrem Jankowskim
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Czym są współczesne rezydencje? Czego od nich oczekujemy? Jakie miejsce w koncepcjach projektowych przestrzeni mieszkalnych zajmuje dziś sztuka? Na te i inne pytania odpowiedzą Ewa Mierzejewska i arch. Aleksander Jankowski w trakcie wirtualnego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 listopada. Zapraszamy na transmisję live na Facebooku OKK! design.
Gościem głównym spotkania będzie Aleksander Jankowski – współwłaściciel autorskiej pracowni projektowej JIO, specjalizującej się w projektach wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów. Pracownię prowadzi od 2002 roku wraz z żoną Agatą Opyrchał, absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie mają ponad 800 zrealizowanych projektów wnętrz. Szacunek dla architektonicznego dziedzictwa oraz postrzeganie sztuki jako nieodzownego elementu koncepcji projektowych to cechy głęboko wpisane w DNA studia Jankowski i Opyrchał.
W czasie wirtualnego spotkania Aleksander Jankowski opowie o czterech wybranych realizacjach z portfolio pracowni. Za każdą z nich kryje się inna historia – odmienne inspiracje, stylistyka projektowa oraz kontekst miejsca. Jeśli chcecie więcej się o nich dowiedzieć, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku OKK! design.
Współgospodarzem spotkania będzie Ewa Mierzejewska, z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu – dziennikarka, specjalizująca się w tematyce designu, architektury i sztuki. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego magazynu „Dom & Wnętrze”. Jej najnowszym i największym jak dotąd projektem są cykliczne Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny i selekcją wystawców. Kilka miesięcy temu rozpoczęła współpracę z portalem Artinfo.pl. Podczas spotkania online Ewa Mierzejewska podzieli się z nami wiedzą na temat obecnej sytuacji na rynku sztuki, a także przybliży wyniki najnowszego Raportu Artinfo.pl. Pokazują one, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej obiektów artystycznych. Coraz chętniej otaczają się też dziełami sztuki w swoich domach. Wzajemne przenikanie oraz zależności między architekturą a sztuką będą jednym z zagadnień, jakie poruszą podczas spotkania online Ewa Mierzejewska i Aleksander Jankowski.
Mecenat nad wydarzeniem objęła marka Cosentino, producent spieków kwarcowych Dekton, konglomeratów Silestone oraz kamieni naturalnych. Wydarzenie na FB OKK! design organizuje agencja OKK!PR, specjalizująca się w komunikacji dla marek wnętrzarskich oraz pracowni architektonicznych.
Data: 20 listopada, godz. 12.00
Miejsce: Facebook
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/okkdesignPL/posts/1032730683905399
Mecenas: Cosentino
Patroni medialni: Artinfo.pl, Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Magazif.pl, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl
Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa
Pracownia założona w 2002 roku przez Agatę Opyrchał oraz Aleksandra Jankowskiego ma już na swoim koncie ponad 800 zrealizowanych projektów. Specjalizuje się w projektach architektury i wnętrz apartamentów, domów jednorodzinnych i współczesnych rezydencji. Zespół kilkunastu artystów i architektów zapewnia rzetelną wiedzę i fachową usługę doradczą na każdym etapie inwestycji.
Aleksander Jankowski i Agata Opyrchał są członkami Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W gronie członków - doświadczonych praktyków opracowują szkolenia i standardy zawodowe dla architektów wnętrz. Prowadzą też aktywną działalność w ramach Stowarzyszenia Oleandrów, podejmując społeczne inicjatywy zmierzające do udoskonalania przestrzeni miejskiej okolic Placu Unii Lubelskiej i południowego odcinka ul. Marszałkowskiej.
Pracownia JIO mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 10/2 w Warszawie.
www.jio.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.