Komunikaty PR

Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zaprasza do zdrowych zielonych mieszkań

2021-05-28  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Do pobrania plgbc ( 0.05 MB )

Zmiany klimatu wymuszają zmianę nawyków i edukację konsumentów. Widząc potrzebę edukacji i zaangażowania różnych grup otoczenia we wspólne działania, PLGBC przygotowało projekt i otrzymało grant z programu Aktywni Obywatele na realizację inicjatywy pt. Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy.

Celem projektu PLGBC jest przyczynienie się do ochrony środowiska i dbałości o racjonalne korzystanie z zasobów planety, do polepszenia zdrowia i samopoczucia użytkowników mieszkań/domów i zmiany jakości ich życia oraz do zaangażowania obywateli we wdrażanie opracowanych rozwiązań w codziennym zrównoważonym życiu.

W najbliższym czasie zaplanowaliśmy kolejne aktywności:

  • Zapraszamy na otwarte warsztaty dla zainteresowanych zdrowymi, zielonymi mieszkaniami i domami. Już 7 czerwca br. spotykamy się w ramach Kongresu Polityki Miasta.
    https://kongres.miasta.pl/
     
  • Ruszamy z cyklem otwartych webinariów z udziałem ekspertów, którzy przedstawią konkretne rozwiązania zrównoważonego domu/mieszkania dla ochrony i oszczędności zasobów.
    Zapraszamy 11 czerwca br., będziemy rozmawiać o oszczędności wody.
    Szczegóły: https://plgbc.org.pl/wyd_i_szkol/plgbc_budynki_jak_ludzie-zdrowe-zielone-mieszkania-i-domy-oszczednosc-wody/
     
  • We współpracy z agencją badawczą Inquiry Sp. z o.o. specjalizującą się w badaniach konsumenckich i badaniach opinii publicznej, przeprowadzona została ankieta na temat postrzegania przez Polaków zagadnień związanych z ekologicznym domem lub mieszkaniem. W maju br. powstał raport Ekologiczny dom/mieszkanie.
    Zachęcamy do zapoznania się:
    https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2021/05/Ekologiczny-dom-14.05.2021.pdf
     
  • Powstał spot promocyjny projektu, zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=QLOYkaCUv9k

Pracujemy nad wywiadami z ekspertami, którzy zachęcą do odpowiedzialnych i świadomych wyborów w naszym domu, dla zdrowia i lepszego życia, przyszłości.

Odwiedź naszą stronę internetową i znajdź konkretne wskazówki, podpowiedzi, co możesz zrobić dla zrównoważonego domu/mieszkania. Dodaj do ulubionych: https://budynkijakludzie.plgbc.org.pl/

Zachęcamy do aktywności.  Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku - tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Więcej informacji: https://budynkijakludzie.plgbc.org.pl/

Projekt finansowany jest z dotacji nr K1m/0776 programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.