Komunikaty PR

Wybór lokalizacji mieszkania - na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

2021-04-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Zastanawiasz się, jaką lokalizację mieszkania wybrać? Polecamy nasz poradnik! Znajdziesz tu ważne wskazówki dotyczące elementów związanych z położeniem, które warto wziąć pod uwagę, rozważając zakup mieszkania: najbliższe otoczenie, infrastruktura i komunikacja to tylko niektóre z nich.

 

Wybierając lokalizację mieszkania, uwzględnij swoje oczekiwania i potrzeby

Zakup mieszkania to zawsze poważna inwestycja, niezależnie od tego, czy planujesz kupić kawalerkę za gotówkę czy czteropokojową nieruchomość o dużej powierzchni na kredyt. Ale nie sam metraż się liczy! Lokalizacja jest jednym z ważniejszych aspektów, który znacznie wpływa na późniejsze zadowolenie, dlatego powinna być czynnikiem uwzględnianym także podczas kupna. Jaka jest idealna lokalizacja? Taka, która uwzględnia indywidualne potrzeby i oczekiwania. Marzysz o mieszkaniu poza miastem, czy wręcz przeciwnie? Uprawiasz sport i zależy Ci na bliskości lasów i parków? A może ważniejsza dla Ciebie jest bogata oferta gastronomiczna okolicy? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo istotne w wyborze idealnej lokalizacji dla Ciebie i Twojej rodziny. 

 

Najbliższe otoczenie: widok z okna ma znaczenie!

Znalazłeś atrakcyjną ofertę w fajnej lokalizacji i rozważasz zakup nieruchomości? Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na okolicę! Najbliższe otoczenie jest ważne, wpływa bowiem bezpośrednio na zadowolenie z posiadania własnego mieszkania w określonej lokalizacji. Zwróć uwagę na okoliczną zabudowę, jej estetykę. W przypadku nowych osiedli, warto zajrzeć też do planu zagospodarowania przestrzeni, żeby upewnić się, że zamiast zieleni w ciągu 3 lat nie pojawi się w tym miejscu kolejny blok lub np. sklep.

 

Infrastruktura: zwróć uwagę na to, co oferuje okolica

Rozważając zakup mieszkania w danej lokalizacji, zwróć uwagę na infrastrukturę okolicy. Dowiedz się, gdzie znajduje się sklep, apteka, ośrodek zdrowia. Czy na osiedlu jest miejsce, w którym mogą bawić się dzieci? Czy zbyt wysokie krawężniki nie będą utrudnieniem dla Ciebie albo Twojej rodziny? Czy w pobliżu znajdują się szkoła lub przedszkole? Oczekiwania każdej rodziny mogą być inne, dlatego rozważając zakup mieszkania, przeanalizuj swoje potrzeby, przyzwyczajenia i priorytety

 

Komunikacja: jak dojadę do pracy, szkoły, centrum?

Dobrze skomunikowana okolica to duże ułatwienie, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych. Nowoczesne osiedla, powstające w bliskiej okolicy większych miast, to coraz częściej wybierana lokalizacja. Doceniają ją szczególnie młode rodziny, ale także seniorzy. Podróż pociągiem lub autobusem do centrum to nierzadko szybsze rozwiązanie, niż transport prywatnym samochodem w godzinach szczytu. Mieszkanie poza miastem to też często duże ułatwienie dla osób, wybierających auto. Wielu deweloperów przewiduje miejsca parkingowe w halach lub prywatne garaże przynależne do mieszkań, a dostępność miejsc parkingowych na zewnątrz jest większa niż w przypadku nieruchomości w ścisłym centrum. Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, sprawdź połączenia lub trasę do pracy, szkoły czy innych miejsc, do których jeździsz codziennie.

 

Wybierz mieszkanie w idealnej lokalizacji dla siebie!

Dla każdej rodziny idealna lokalizacja może znaczyć coś innego. Jeśli jednak szukasz mieszkania, które nie znajduje się w centrum miasta, ale jest z nim dobrze skomunikowane, zapoznaj się z ofertą dewelopera PB Lechbud. Nowoczesne osiedle w Mosinie pod Poznaniem to lokalizacja, która zapewni Ci ciszę i kontakt z naturą przy jednoczesnym dobrym dostępie do punktów usługowych i dobrej komunikacji z oddalonym o niecałe 20 km Poznaniem. Czy to lokalizacja, której szukasz?

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PB Lechbud
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.