Komunikaty PR

Wybór lokalizacji mieszkania - na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

2021-04-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Zastanawiasz się, jaką lokalizację mieszkania wybrać? Polecamy nasz poradnik! Znajdziesz tu ważne wskazówki dotyczące elementów związanych z położeniem, które warto wziąć pod uwagę, rozważając zakup mieszkania: najbliższe otoczenie, infrastruktura i komunikacja to tylko niektóre z nich.

 

Wybierając lokalizację mieszkania, uwzględnij swoje oczekiwania i potrzeby

Zakup mieszkania to zawsze poważna inwestycja, niezależnie od tego, czy planujesz kupić kawalerkę za gotówkę czy czteropokojową nieruchomość o dużej powierzchni na kredyt. Ale nie sam metraż się liczy! Lokalizacja jest jednym z ważniejszych aspektów, który znacznie wpływa na późniejsze zadowolenie, dlatego powinna być czynnikiem uwzględnianym także podczas kupna. Jaka jest idealna lokalizacja? Taka, która uwzględnia indywidualne potrzeby i oczekiwania. Marzysz o mieszkaniu poza miastem, czy wręcz przeciwnie? Uprawiasz sport i zależy Ci na bliskości lasów i parków? A może ważniejsza dla Ciebie jest bogata oferta gastronomiczna okolicy? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo istotne w wyborze idealnej lokalizacji dla Ciebie i Twojej rodziny. 

 

Najbliższe otoczenie: widok z okna ma znaczenie!

Znalazłeś atrakcyjną ofertę w fajnej lokalizacji i rozważasz zakup nieruchomości? Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na okolicę! Najbliższe otoczenie jest ważne, wpływa bowiem bezpośrednio na zadowolenie z posiadania własnego mieszkania w określonej lokalizacji. Zwróć uwagę na okoliczną zabudowę, jej estetykę. W przypadku nowych osiedli, warto zajrzeć też do planu zagospodarowania przestrzeni, żeby upewnić się, że zamiast zieleni w ciągu 3 lat nie pojawi się w tym miejscu kolejny blok lub np. sklep.

 

Infrastruktura: zwróć uwagę na to, co oferuje okolica

Rozważając zakup mieszkania w danej lokalizacji, zwróć uwagę na infrastrukturę okolicy. Dowiedz się, gdzie znajduje się sklep, apteka, ośrodek zdrowia. Czy na osiedlu jest miejsce, w którym mogą bawić się dzieci? Czy zbyt wysokie krawężniki nie będą utrudnieniem dla Ciebie albo Twojej rodziny? Czy w pobliżu znajdują się szkoła lub przedszkole? Oczekiwania każdej rodziny mogą być inne, dlatego rozważając zakup mieszkania, przeanalizuj swoje potrzeby, przyzwyczajenia i priorytety

 

Komunikacja: jak dojadę do pracy, szkoły, centrum?

Dobrze skomunikowana okolica to duże ułatwienie, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych. Nowoczesne osiedla, powstające w bliskiej okolicy większych miast, to coraz częściej wybierana lokalizacja. Doceniają ją szczególnie młode rodziny, ale także seniorzy. Podróż pociągiem lub autobusem do centrum to nierzadko szybsze rozwiązanie, niż transport prywatnym samochodem w godzinach szczytu. Mieszkanie poza miastem to też często duże ułatwienie dla osób, wybierających auto. Wielu deweloperów przewiduje miejsca parkingowe w halach lub prywatne garaże przynależne do mieszkań, a dostępność miejsc parkingowych na zewnątrz jest większa niż w przypadku nieruchomości w ścisłym centrum. Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, sprawdź połączenia lub trasę do pracy, szkoły czy innych miejsc, do których jeździsz codziennie.

 

Wybierz mieszkanie w idealnej lokalizacji dla siebie!

Dla każdej rodziny idealna lokalizacja może znaczyć coś innego. Jeśli jednak szukasz mieszkania, które nie znajduje się w centrum miasta, ale jest z nim dobrze skomunikowane, zapoznaj się z ofertą dewelopera PB Lechbud. Nowoczesne osiedle w Mosinie pod Poznaniem to lokalizacja, która zapewni Ci ciszę i kontakt z naturą przy jednoczesnym dobrym dostępie do punktów usługowych i dobrej komunikacji z oddalonym o niecałe 20 km Poznaniem. Czy to lokalizacja, której szukasz?

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dizajn na fali . Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Biuro prasowe
2024-04-18 | 11:20

"Dizajn na fali". Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości
Dom Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni
2024-04-17 | 14:30

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej
Dom Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie
2024-04-17 | 14:00

Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków z myślą o jego ochronie, to krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.