Z Sikorą przez Sopot. 4 projekty w 40 minut
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Cykl spotkań z architektami i dobrym wzornictwem OKK! design trwa mimo epidemii. Ze względu na okoliczności przybrał formę webinarów i transmisji na żywo online. Gościem specjalnym pierwszego wirtualnego spaceru na fanpage’u wydarzenia był profesor Jan Sikora, który oprowadził widzów po Sopocie.
Sopot to nie tylko jeden z ulubionych wakacyjnych kurortów, ale również miejsce pełne architektonicznych perełek. Malownicze stare wille z przełomu XIX i XX wieku uzupełnia nowoczesna architektura, tworząc spójną całość. Właśnie tu w samym sercu miasta, z widzami relacji live OKK! design spotkał się profesor Jan Sikora (właściciel pracowni Sikora Wnętrza). Nieopodal ul. Bohaterów Monte Cassino mieszczą się 4 realizacje architekta, które zaprezentował podczas wirtualnego spaceru.
-W trosce o bezpieczeństwo społeczności OKK! design, zdecydowaliśmy się na działania online. Dzięki niej, nasze wydarzenia są dostępne dla wszystkich, bez wychodzenia z domu. Taka forma komunikacji to przyszłość. Planujemy kolejne wirtualne spotkania poświęcone najlepszym realizacjom w kraju. W roli gości specjalnych wystąpią oczywiście cenieni architekci, którzy, tak jak profesor Jan Sikora, uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą o swoich inspiracjach. Serdecznie zapraszam - szczegóły pojawią się niebawem na naszym Facebooku - wyjaśnia Olga Kisiel-Konopka, inicjatorka cyklu OKK! design, właścicielka OKK! PR.
Sopoteka - z książką na plażę
Pierwszym miejscem, które zaprezentował gościom była Sopoteka. Nowoczesna biblioteka, wizytówka miasta, która świetnie odzwierciedla jego nadmorski klimat. Najbardziej charakterystycznym akcentem we wnętrzach mediateki są… kosze plażowe, idealne miejsce, aby zatopić się w lekturze. Kolorystyka również nawiązuje do plaż - stonowane beże, złamane biele oraz duża ilość drewna tworzą przyjemną dla oka kompozycję. Interesującym punktem jest także strefa plażowania umiejscowiona przy panoramicznym oknie z widokiem na miasto. Składa się z drewnianego podestu, regałów oraz wygodnych puf i leżaków na których można się zrelaksować. To oaza spokoju i nowoczesnych technologii, odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników.
Seafood Station: pocztówka z podróży
Kolejnym przystankiem była znajdująca się tuż obok, w budynku sopockiego dworca restauracja Seafood Station. Tu tematem przewodnim były targi rybne oraz podróże architekta.
-Zaczynając pracę nad projektem byłem świeżo po podróży do Ameryki Południowej. Moje wspomnienia z wyjazdu w postaci fotografii i szkiców postanowiłem przełożyć na konkretne rozwiązania w nowym wnętrzu. Przestrzenie, w których żyjemy są nośnikami emocji. Dlatego ich tworzenie jest wyjątkowe i wciąż daje mi satysfakcję z wykonywania zawodu - wyjaśniał profesor Jan Sikora.
We wnętrzu industrialne elementy przenikają się z elegancją i duchem secesji typowym dla Sopotu. Jasny błękit ścian przełamano czerwonymi stylizowanymi napisami i uzupełniono bielą, czernią i brązem. Intrygującym elementem jest stół z bali ułożony na podkładach kolejowych i nawiązujący do nazwy restauracji.
Local touch w Hotelu Molo
Trzecim miejscem odwiedzonym podczas spaceru OKK! design był Hotel Molo. To kolejna realizacja, nawiązująca do atmosfery nadmorskiego kurortu i otaczającej go natury. W lobby pojawiły się konary wyrzuconych na plażę drzew, które stanowią niecodzienną ozdobę strefy wypoczynkowej. Wnętrze utrzymano w błękitach i nieskazitelnej bieli. Wybrano design o prostych formach. Podłogę pokryto drewnianą jodełką, popularną w pobliskich kamienicach. Podobnie jak w Seafood Station, tu również znalazł się stworzony na zamówienie stół. Blat wykonano ze starych desek z sopockiego molo. Architekt zwrócił również uwagę widzów na harmonijną modernistyczną balustradę schodów, kontrastującą z dekoracyjnymi konarami.
Ostatnim przystankiem była realizacja powstająca w dawnej kawiarni. Profesor Jan Sikora właśnie pracuje nad jej metamorfozą. Po skończonym oprowadzaniu, uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań. Niebawem kolejne odsłony cyklu. Szczegółowe informacje pojawią się na profilu OKK! design.
Link do spaceru:
https://www.facebook.com/okkdesignPL/videos/303347224099028
Więcej na: https://www.facebook.com/okkdesignPL oraz https://sikorawnetrza.com

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.