Komunikaty PR

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

2024-09-26  |  15:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To Be Design przeszło gruntowną metamorfozę. Ze starego wnętrza została tu jedynie czarno-biała posadzka w strefie wejścia, przypominająca mieszkańcom, że to oni są jego sercem.

Dwa piętra totalnej metamorfozy. Tak w skrócie można opisać zmiany, jakie architekt Weronika Budzichowska przeprowadziła w dwupiętrowym mieszkaniu, które od lat było azylem dla czteroosobowej rodziny. Zmiany te jednak były potrzebne, by zapewnić małżeństwu i dwójce jego dorastających dzieci przestrzeń niezbędną do tworzenia wspólnej przyszłości. Dlatego inwestorzy zdecydowali się na całkowitą zmianę nie tylko wystroju, ale też układu funkcjonalnego wnętrz, stawiając na doświadczenie projektowe właścicielki To Be Design.

Dwupiętrowe mieszkanie, ze względu na nowe potrzeby rodziny wymagało zmiany całego układu funkcjonalnego. Z dostępnej dotąd przestrzeni musieliśmy wręcz „wyczarować” dodatkowy pokój dla młodszego z synów, tak, aby każdy z chłopców miał swoją prywatną przestrzeń. Tu liczył się więc każdy centymetr, który trzeba było starannie wykorzystać. Z pomocą przyszła niestandardowa, bo 3 metrowa wysokość pomieszczeń, która pozwoliła wygospodarować miejsce do przechowywania pod sufitem. Niezbędne okazały się także sprytnie poukrywane zabudowy. Nie obyło się jednak bez burzenia ścian – opowiada Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design.

Priorytetem prac remontowych stał się więc nowy podział przestrzeni. Na drugiej kondygnacji, gdzie znajdują się pokoje prywatne lokatorów, z dużej garderoby i części sypialni właścicieli wydzielono dodatkowy pokój. W ten sposób chłopcy dostali nieduże, ale niezależne pokoje. Gospodarzom zależało na wprowadzeniu zmian do układu funkcjonalnego także w strefie dziennej na dolnej kondygnacji. Kuchnia, choć niewielka, została zamknięta, a miejsce do przechowywania zapewnia tu wysoka, 3-metrowa zabudowa meblowa. Dzięki temu znalazło się tu miejsce na nieduży stół, przy którym na co dzień gromadzi się rodzina. Między kuchnią a salonem zlokalizowana została większa jadalnia, a sama strefa wypoczynku wydzielona po drugiej stronie mieszkania. By optymalnie wykorzystać przestrzeń, architekta zdecydowała się także na zabudowy. Ta dyskretnie ukryta w części salonowej znajduje się tuż za kanapą, a w korytarzu pojawia się w miejscu usuniętej ściany i od strony klatki schodowej jest szafą, a od salonowej – dekoracyjną witryną. W ten sposób funkcjonalność wszystkich pomieszczeń pozwala mieszkańcom z uśmiechem na twarzach sprostać codziennym wyzwaniom.

Jednak poza uroczą rodziną jest tu jeszcze jeden ważny mieszkaniec, któremu na życzenie inwestorów należało zapewnić właściwe miejsce we wnętrzu. To sztuka! Ulubione malarstwo, niezwykle bliskie lokatorom, musiało tu znaleźć właściwą oprawę. Dlatego architekt Weronika Budzichowska zdecydowała się na stworzenie mini galerii w części wspólnej. Jedną ze ścian w salonie pomalowano na kolor głębokiej zieleni, która w zestawieniu z licznymi roślinami nadaje ton całości. Przeciwległą do niej ścianę w białym kolorze projektantka przeznaczyła na ekspozycję obrazów, które w ramy zamyka sztukateria. Jej czysta biel pozwala w pełni kontemplować sztukę, ale też optycznie powiększa przestrzeń. Jasne kolory i drewno tworzą tło także dla codziennego życia mieszkańców. Budują wrażenie przestronności i ciepłą rodzinną atmosferę, które wydobywają klasycyzujące elementy wystroju. Podkreśleniem spójności funkcjonalnej i estetycznej całego wnętrza jest koncept dwóch łazienek, znajdujących się w mieszkaniu, które śmiało nawiązują do konceptu całego wnętrza. Tym bowiem, co wyróżnia projekty architekt Weroniki Budzichowskiej jest stylistyczna konsekwencja w realizowaniu spersonalizowanych potrzeb inwestorów.

Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Projekt: To Be Design Weronika Budzichowska (www.tobedesign.pl)

O pracowni:

Założycielką pracowni To Be Design jest Weronika Budzichowska, absolwentka studiów magisterskich w ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Projektantka ukończyła również studia podyplomowe w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, Design Management. Pracownię To Be Design prowadzi od 2014 r. – Cenię sobie ponadczasowy klasyczny styl i elegancję. Najważniejsze w procesie twórczym jest dla mnie połączenie potrzeb klienta z estetycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Realizujemy projekty w skali indywidualnych przestrzeni prywatnych jak i obiektów publicznych – pisze na swojej stronie architektka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.