Zatrzymać piękno przyrody - kolekcja Organic Living
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Linia mebli i dodatków Organic Living od Miloo Home zaprojektowana została z myślą o miłośnikach stylu eko, ale także tych, którzy w swoim wnętrzu chcą stworzyć oazę spokoju. Niezwykle bogaty wachlarz produktów łączy starannie dobrana paleta barw. Projektanci stworzyli meble, oświetlenie, akcesoria i dodatki nawiązujące do kolorów ziemi: szarości, brązu, beżu, subtelnych błękitów i zieleni. Aranżacje utrzymane w tej tonacji ujmują łagodnością i zapraszają do relaksu. Taka baza gwarantuje ukojenie zmysłom.
Korzenie piękna
Ale ekologiczne projektowanie wnętrz to przede wszystkim naturalne materiały: drewno, rattan, marmur i szkło. Zjawiskowo prezentują się np. stoły i stoliki zachowujące oryginalną fakturę i kształt wykorzystanego materiału, eksponując niepowtarzalne wzory usłojeń i sęków. Drewno pozyskane z dna morza, gdzie leżakowało kilkadziesiąt lat zostało odpowiednio zabezpieczone, by na nowo zachwycać. Charakterystyczne formy korzenia tworzą podstawy stołów i konsol, świadcząc o ich oryginalności i unikalności. Egzotyczne drewno tekowe czy akacjowe oprócz niekwestionowanego uroku ma jeszcze jedną cenną właściwość. Dzięki znacznej, naturalnej zawartości substancji oleistych i kwasu krzemowego nie nasiąka wodą i jest odporne na działanie czynników chemicznych. Tym samym pozwala na wykonanie zarówno mebli do wnętrz, jak i ogrodowych. Z kolekcją Organic Living zachowanie równowagi i spójności w aranżacji domu oraz jego otoczenia staje się niezwykle łatwe i przyjemne. Projektanci stawiają na proste formy zaczerpnięte ze świata przyrody. Matki natury nie trzeba poprawiać.
Trzy razy R
Ważny element kolekcji stanowią tkaniny nowej generacji, które powstają w zgodzie z założeniami upcyklingu i doskonale wpisują się w zasadę „reduce, reuse, recycle”. Na szczególną uwagę zasługują materiały tapicerskie tworzone np. z resztek skór naturalnych, które zamiast być utylizowane bądź spalane, po odpowiedniej obróbce są ponownie wykorzystywane (np. materiał Dallas). Alternatywnym rozwiązaniem jest również szeroka paleta kolorystyczna skór ekologicznych, które w niebanalny i nieoczywisty sposób odmienią każde wnętrze. To co je wyróżnia spośród innych tego typu produktów dostępnych na rynku, to przyjazna dla środowiska produkcja, która potwierdzona została certyfikatem Human Care Technology. Niskie zużycie wody i energii, niewielka emisja spalin oraz mała ingerencja w przetwarzany materiał – tak tworzone są tkaniny, z których wykonano meble na zamówienie z kolekcji Organic Living. W trosce o nas i przyszłe pokolenia.
Piękno ukryte w detalu
Wyjątkową atmosferę we wnętrzu zawsze tworzą dodatki. Warto sięgnąć po te oryginalne. Uwagę skradną ceramiczne tace w kolorze niebieskim, patery i talerze w kształcie liści palmowych czy misy z drewna tekowego. Spojrzenie przyciągną też wazony o nieregularnych, butelkowych kształtach wykonane z naturalnie wybarwianego szkła pochodzącego z recyklingu. W ich towarzystwie świetnie odnajdą się także ręcznie wyplatane jutowe kosze, kolorowe poduchy, dywany i miękkie koce. O nastrojowy klimat zadba niebanalne oświetlenie:, lampy podłogowe i wiszące. Ozdobne donice, ceramika, lampiony czy różnego rodzaju plecionki mogą także stanowić efektowną dekorację tarasu i ogrodu. Dodatki w barwach ziemi najpiękniej będą się prezentować w otoczeniu natury!
Biophilic design, czyli projektowanie w zgodzie z naturą, wyznacza obecnie wnętrzarskie trendy. Projektanci i designerzy coraz częściej podkreślają, że prawdziwe piękno ukryte jest w przyrodzie, ale należy z niego czerpać mądrze i odpowiedzialnie.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.