Zbliża się długo wyczekiwany warszawski Artshow
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Przed nami jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń tego sezonu. Artshow to prawdziwa uczta dla zmysłów, podczas której swoje dzieła zaprezentują najciekawsi polscy artyści. Setki unikalnych, idealnych na prezent obiektów sztuki i kolekcjonerskiego designu będzie można kupić 9 i 10 grudnia 2023 r. przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Szukając wymarzonego prezentu, mamy niepowtarzalną szansę wygrać roczną jazdę nowym Lexusem LBX.
Wśród wystawiających się artystów znajdują się takie nazwiska jak Rafał Olbiński, Joanna Sarapata, Piotr Czajkowski, Marek Okrassa, Anna Zalewska, Bovska i Oskar Zięta. Wydarzenie zgromadzi setki obrazów, rzeźb, grafik, fotografii oraz unikalnych dzieł designu, tworząc fascynującą przestrzeń dla miłośników sztuki i tych, którzy szukają oryginalnych prezentów świątecznych.
Główna wystawa Artshow zajmie 38 pokoi na trzech piętrach Kamienicy Karskich. Na piętrze trzecim, poza główną wystawą usytuowana będzie strefa „Art & Gift”, gdzie artyści pokażą mniejsze i tańsze formaty swoich prac. 9 grudnia od 10:00 rozpocznie się tam premierowa sprzedaż poduszek z limitowanej kolekcji „Łempicka” firmy Vitkacy. Do ekskluzywnych poduszek z motywami obrazów Tamary Łempickiej dołączone będą certyfikaty podpisane własnoręcznie przez Marisę de Lempicką, prawnuczkę słynnej polskiej malarki.
– Na Artshow zapraszamy wszystkich: początkujących entuzjastów sztuki, wytrawnych kolekcjonerów i osoby, które po prostu szukają niepowtarzalnych upominków. Zaprezentujemy prace ponad 150 twórców, zarówno tych uznanych, jak i młodych talentów. Dzieła sztuki wykonane w różnych stylach, technikach, formatach i cenach. Wybór będzie ogromny, a strefa prezentów i konkurs jeszcze go powiększą. Z tegorocznego Artshow z pewnością nikt nie wyjdzie z pustymi rękami – zapewnia Ewa Mierzejewska, twórczyni i główna organizatorka wydarzenia.
Jednym z głównych punktów grudniowego Artshow będzie konkurs na najciekawszy post instagramowy z wydarzenia, który zapewni dodatkową dawkę emocji i szansę na wyjątkowe nagrody. Zwycięzca otrzyma voucher na wynajem najnowszego modelu Lexus LBX, oferując możliwość korzystania z tego luksusowego pojazdu przez cały rok. Nagrodę ufundowała firma Lexus Warszawa Wola. Kolejne nagrody w konkursie to dzieła sztuki i kolekcjonerskiego designu, podarowane przez samych twórców: oryginalny rysunek Bovskiej, olejny obraz Martyny Łuszczyńskiej, unikatowa lampa projektu duetu Dérive oraz kultowy wazon „Karava” Oskara Zięty.
Partnerami grudniowej edycji Artshow są: Lexus Warszawa Wola, Laufen Polska, LABRA, JUNG, Domoteka, Benjamin Moore, Muraspec, GRODA
Patroni medialni: Wprost, Archisnob, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Label, Magazif, Whitemad, Murator, Architektura, Urządzamy, Nowy Magazyn, Wnętrza Domów
Więcej: artshowevents.pl
Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa
9 i 10 grudnia 2023 r.
Godziny otwarcia: 10:00-20:00
Bilety dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz online na stronie artshowevents.pl, w aplikacji Going, na stronach goingapp.pl i empikbilety.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.