Zmienna jak… sofa. Funkcja spania wraca na salony
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wielofunkcyjne meble cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z nich jest sofa z funkcją spania, towarzysząca nam od wielu lat i nie zawsze budząca pozytywne konotacje. Duńscy projektanci odczarowują jednak jej dawny wizerunek, pokazując nowoczesne i praktyczne oblicze tego rozwiązania w skandynawskim stylu.
Do tej pory sofy z funkcją spania kojarzyły się z niskim standardem wykonania i brakiem komfortu podczas snu. Ich estetyka także pozostawiała wiele do życzenia. Duńska marka BoConcept postanowiła jednak zmienić wizerunek tego rozwiązania i stworzyć mebel, który połączy funkcję dzienną i nocną, zarazem trafiając w gusta współczesnych odbiorców. Do współpracy zaproszono Henrika Pedersena, który idealnie zbalansował funkcjonalność i estetykę mebla, nadając mu zupełnie nowy charakter. Dzięki temu rozwiązanie wraca na salony w dobrym stylu.
Z duchem czasu
-Kolekcja mebli kompaktowych, w tym również sofa Taylor, to odpowiedź na współczesne potrzeby. Coraz częściej żyjemy na niewielkich powierzchniach, które w czasie lockdownu pełnią coraz więcej funkcji, służąc nie tylko wypoczynkowi, ale także rozrywce czy pracy. Staramy się sprawić, by nawet najmniejsze mieszkania były w pełni komfortowe i atrakcyjne wizualnie – wyjaśnia Kamil Maślanka, współwłaściciel i członek zarządu BoConcept Warszawa.
Bohaterka salonu
Rozkładana sofa Taylor łączy funkcjonalność łóżka i sofy w jednym. Taylor ma w sobie to, co najlepsze w obydwu tych meblach, nie pomijając przy tym estetyki i jakości. Zapewnia odpowiednią regenerację podczas snu, ale równie dobrze sprawdza się jako towarzysza spotkań towarzyskich czy wspólniczka podczas wielogodzinnych serialowych maratonów. Mechanizm rozkładania jest ukryty, a wygoda sofy sprawia, że trudno się domyślić, iż nocą mebel zmienia się w łóżko. To czyni ją idealnym rozwiązaniem do mikroapartamentów, kawalerek i wszystkich miejsc, w których liczy się oszczędność przestrzeni.
Dziel i łącz!
Wraz z sofą dostępny jest puf, który również pełni różne funkcje: siedziska, podnóżka oraz schowka na pościel czy inne przedmioty. Meble są spójne wizualnie i tworzą przyjemny dla oka duet, który dzięki swojej uniwersalności dobrze uzupełnia aranżacje w różnych stylach. Aby uzupełnić aranżację, można poszukać inspiracji w pozostałych elementach kolekcji mebli kompaktowych.
Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.