Komunikaty PR

Znajdź dodatkowe centymetry w meblach kuchennych!

2020-12-02  |  11:35
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

 

Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą idealnym do tego miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność. Próba upchnięcia w nich tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebujemy w kuchni, może skończyć się zbytnim ich przeładowaniem, a stąd już tylko krok do uciążliwego bałaganu. Nie zawsze jednak metraż kuchni pozwala na zaplanowanie większej ilości szuflad. Gdzie szukać dodatkowego miejsca? Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni. 

- Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same. 

Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem. 

 

Rozsądnie zaplanowane

Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.

Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny? Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy – mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.

Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.