Znajdź dodatkowe centymetry w meblach kuchennych!
Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.
Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą idealnym do tego miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność. Próba upchnięcia w nich tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebujemy w kuchni, może skończyć się zbytnim ich przeładowaniem, a stąd już tylko krok do uciążliwego bałaganu. Nie zawsze jednak metraż kuchni pozwala na zaplanowanie większej ilości szuflad. Gdzie szukać dodatkowego miejsca? Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni.
- Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same.
Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem.
Rozsądnie zaplanowane
Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.
Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.
Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny? Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy – mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.
Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.