Znamy zwycięzców 12. edycji konkursu VASCO Integracja.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
18 maja podczas Gali Finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu VASCO Integracja. W uroczystej oprawie jury przyznało – zgromadzonym online – architektom i projektantom wnętrz nagrody.
Integracja branży architektonicznej to idea przyświecająca konkursowi VASCO od blisko 15 lat. Jego celem jest promocja najlepszych projektów wnętrz, w których wykorzystano grzejniki dekoracyjne VASCO, realizując tym samym strategię Sztuki pełnej ciepła.
Tegoroczna edycja konkursu została rozegrana w aż sześciu kategoriach: projekt zrealizowany, projekt koncepcyjny, projekt innowacje, projekt studencki, projekt mono oraz nagroda użytkowników Facebooka. Pierwsza nagroda, w głównej kategorii – projektów zrealizowanych, w których architekci przedstawiali fotografie wnętrz z zastosowaniem grzejników dekoracyjnych VASCO, przypadła Maciejowi Dylągowi, Marcie Hausman oraz Katarzynie Wichary z pracowni MMOA w Katowicach. W kategorii projektów koncepcyjnych zwyciężyła Joanna Dolot z pracowni Kuka Wnętrza z Koszalina. W kategorii projekt studencki i projekt mono pierwsze miejsca przypadły odpowiednio: Karolinie Skoczylas, studentce Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Annie Ejsmot z Biskupic. W kategorii projekt Facebooka zwyciężył natomiast Kajetan Przybylski z Warszawy.
12. edycja konkursu zdecydowanie wyróżniała się od pozostałych. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, które po raz pierwszy zostało partnerem konkursu i objęło patronatem merytorycznym nowopowstałą kategorię – INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu, architekci wnętrz projektowali kontenerowy domek letniskowy. Z ramienia SAW nadesłane projekty oceniali znani architekci: Robert Majkut, Paweł Sokół, Jacek Tryc, Agnieszka Stefańska, Roland Stańczyk, Magda Federowicz-Boule. W tej kategorii zwyciężyła Emilia Gabryjel z pracowni Game Box w Przygrodziacach. – Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki i zapewniamy, że komisja nie miała łatwego zadania. To dla nas zaszczyt móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówił podczas Gali, Robert Majkut, przewodniczący kapituły konkursowej.
Konkursu VASCO Integracja skierowany był także do studentów, dlatego organizatorzy zaprosili do współpracy uczelnie wyższe, a nadesłane prace były również oceniane okiem wykładowców prestiżowych uniwersytetów w kraju: prof. Jana Sikory, dr Szymona Hanczara oraz dr hab. Beaty Dobryjanowicz.
Wsparcie medialne
Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+. W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów.
Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział przeszło 1500 pracowni architektonicznych, zgłaszając ponad 1800 projektów.
CAŁOŚCIOWE WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA: PROJKET ZREALIZOWANY
- miejsce – Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
- miejsce – Karol Ciepliński, BLACKHOUSE, Kraków
- miejsce - Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
KATEGORIA: PROJKET KONCEPCYJNY
- miejsce – Joanna Dolot, Kuka Wnętrza Joanna Dolot, Koszalin
- miejsce – Łukasz Rząd, INUTI, Łódź
- miejsce - Maria Trojnara, Joanna Stawiak, Mast Studio Architektury Wnętzr Trojnara Stawiak S.C., Poznań
KATEGORIA: PROJKET INNOWACJE
nagroda – Emila Gabryjel, pracownia GAME BOX, Przygodzice (Wielkopolska)
KATEGORIA: PROJKET STUDENCKI
wyróżnienie – Karolina Skoczylas, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Architektury Wnętrz
KATEGORIA: PROJEKT MONO
- nagroda – Anna Ejsmont, Biskupiec
- wyróżnienie – Natalia Guedes-Teixeira, Katarzyna Beresińska, TK Architekci, Warszawa
KATEGORIA: PROJKET FACEBOOKA
- nagroda – Kajetan Przybylski, Warszawa
- nagroda studencka – Marta Wyczylińska, studentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecienie
Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka VASCO Polska: https://www.facebook.com/VASCOPolska

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.