Domowe sposoby na spierzchnięte i suche dłonie
Kąpiele
Jednym ze sposobów na piękne dłonie, wykorzystywanym jeszcze przez nasze babcie, są kąpiele. Nie miały one, tak jak my teraz, rozmaitych kosmetyków do pielęgnacji. Proste zabiegi naprawdę działają cuda.
- Kąpiel na bazie lekko podgrzanej oliwi z oliwek, z kilkoma kroplami soku z cytryny i dodatkiem witamin A+E z kapsułki, idealnie sprawdzi się w przypadku spierzchniętych dłoni. Nawilży i przyspieszy regenerację naskórka.
- Co zazwyczaj robicie z wodą po ziemniakach? Odlewacie do zlewu przy odcedzaniu, prawda? A czy wiecie, że taka ostudzona woda świetnie działa na skórę dłoni?
- Kolejną propozycją może być kąpiel w rozgotowanym siemieniu lnianym, który będzie dla skóry niczym plaster na pęknięcia. Wystarczy 2 łyżki siemienia zalać litrem wody i poczekać aż napęcznieje.
Takie kąpiele najlepiej wykonywać raz w tygodniu, po około 10-15 minut.
Peelingi
Żadna pielęgnacja nie zadziała, jeśli uprzednio nie zrobimy peelingu. Taki zabieg pozbywa się martwego naskórka, który jest przeszkodzą we wchłanianiu dobroczynnych czynników kosmetyków pielęgnacyjnych.
- Peeling można przygotować z oliwy z oliwek oraz kaszy manny. Będzie on miał zadanie nie tylko złuszczające, ale również nawilżające (dzięki tłuszczowi).
- Dobrze sprawdzi sie także peeling cukrowy - stworzony na bazie miodu i cukru. Taki zabieg będzie również łagodził mikro urazy.
Po tak przygotowanej skórze dłoni, możemy zabrać się do maseczek i kompresów.
Maseczki
Kładzenie maseczki kojarzy nam się z twarzą, jednak działa ona również cuda na wysuszonych dłoniach. Jest mnóstwo przepisów na domowe mikstury, które świetnie nawilżają skórę rąk i zatrzymają w niej wodę - dzięki czemu nie będzie się tak szybko wysuszać.
- Domową maseczkę można przyrządzić z żółtka oraz oliwki. Wystarczy taką mieszankę nałożyć na dłonie i gotowe.
- Kolejnym sposobem na maseczkę może być połączenie miodu i soku z cytryny. Taka mikstura nawilży dłonie i załagodzi podrażnienia.
Maseczkę warto potrzymać na dłoniach co najmniej 10 minut. Dla wzmocnienia działania możemy włożyć rękawiczki foliowe, które zadziałają niczym kompres, który pomoże skórze wchłonąć jeszcze więcej dobroczynnych składników.
Codzienna pielęgnacja
Oczywiście jeden zabieg raz w tygodniu nie zdziała cudów. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja dłoni na co dzień. Tutaj idealnie sprawdzą się kremy nawilżające, takie jak DuoLife Vita C. Jest to nawilżająco-ochronny krem bogaty w „witaminy piękna” (E, C oraz F). To idealna terapia odmładzająca dla skóry dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki poręcznej tubce możemy mieć go zawsze przy sobie, zapewniając dłoniom wsparcie zawsze wtedy, gdy tego potrzebują.
Dłonie są narażone na działanie czynników zewnętrznych przez cały czas. Częste ich mycie, by uchronić się przed wirusem, bardzo wysusza skórę. Dodatkowo barierę ochronną skóry rąk osłabić może dezynfekcja. Dlatego zadbajmy o nasze dłonie, by zapewnić im wsparcie jakiego potrzebują.
myduolife.com

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.