Komunikaty PR

Domowy azyl w malowniczej okolicy

2022-01-14  |  14:35

Szukając spokoju i kontaktu z naturą, inwestorzy często decydują się na zakup działki położonej na uboczu, gdzie budują wymarzony dom. Taka decyzja pociąga za sobą konieczność zabezpieczenia i oświetlenia odosobnionej posesji. Właściciele domu pod Trzebnicą postawili w tym względzie na solidne ogrodzenie, moduł z wideodomofonem oraz lampy LED zamontowane bezpośrednio na ogrodzeniu oraz w ogrodzie.

Miejsce zamieszkania to przede wszystkim prywatna enklawa, do której nie wpuszcza się obcych, chcąc zachować ją dla najbliższych. Kwestia ta nabiera dodatkowego znaczenia, kiedy mamy do czynienia z domem zlokalizowanym w miejscu odludnym, z dala od innych zabudowań.

Na łonie natury

To właśnie przypadek willi pod Trzebnicą, położonej wśród lesistych wzgórz, skąd rozciąga się atrakcyjny widok na całą okolicę. Otoczenie zmienia kolory w zależności od pory roku, gwarantując możliwość obserwowania na co dzień niezwykłego spektaklu natury. Aby jednak zapewnić bezpieczeństwo posesji, właściciele zdecydowali się na zastosowanie systemowych rozwiązań firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Przede wszystkim ogrodzenie

Do stworzenia przegrody wokół domu wykorzystano ogrodzenie Malachit z serii Nowoczesne Ogrodzenia Frontowe w kolorze Antracyt. Oddaje ono w minimalistycznym duchu klasyczną formę przęsła z poziomymi poprzeczkami. Pod Trzebnicą zamontowano wzór 100/P-20, w którym poprzeczki mają 100 mm, a przerwy między nimi 20 mm. Z jednej więc strony stanowią doskonałą zaporę, z drugiej dają widok na bezpośrednie otoczenie posesji.

Jaśniej przy ogrodzeniu

Do ogrodzenia dopasowane zostało dedykowane oświetlenie, na które składają się lampy ogrodzeniowe i ogrodowe. Lampy ogrodzeniowe są produktem stworzonym od podstaw w firmie Plast-Met. Umieszcza się je na szczycie ogrodzeniowych słupów, dzięki czemu doświetlają otoczenie posesji i ułatwiają orientację, szczególnie po zmroku. Pod Trzebnicą lampy ogrodzeniowe zostały zainstalowane w najistotniejszych punktach przegrody, czyli w strefie wejściowej, gdzie akcentują i ułatwiają korzystanie z furtki i modułu Centerbox (znajduje się w nim m.in. wideodomofon), po bokach bramy przesuwnej i w narożnych słupach. Lampy oświetlają także wejście do boksu, w którym ustawione są pojemniki na śmieci, co ułatwia bieżące korzystanie z tego miejsca. Słupki ogrodzeniowe z lampami mają wymiar 100 x 100 mm - większy przekrój 120 x 120 mają tylko te otaczające Centerbox.

Jaśniej w ogrodzie

Lampy ogrodowe uzupełniają te zainstalowane na ogrodzeniu. Mają postać niskich słupków i stylistycznie współgrają z ogrodzeniem, architekturą domu a przede wszystkim – z ogrodem. Inwestorzy postawili w nim na otwartą przestrzeń, którą organizują alejki wyłożone szarymi płytami i zielone powierzchnie zadbanych trawników w angielskim stylu. Dodatkowo wzdłuż płotu i w przestrzeni między domami znalazło się miejsce dla tui, wyższych kęp traw, krzewów i drzewek. Lampy o prostopadłościennym kształcie w kolorze Antracyt mają wymiar 140 x 140 mm i wysokość 55 cm. Zostało ich zamontowanych 6, a kolejne 13 czeka jeszcze na instalację. Ustawiono je wzdłuż alejek i wokół wyłożonego kwadratowymi płytami placu służącego za całoroczny taras i miejsce zabaw dla dzieci. Doskonale współgrają ze stylistyką całej posesji, kojarząc się z oszczędnymi, plenerowymi rzeźbami. Zapewniają też dyskretne i skuteczne oświetlenie ułatwiające domownikom orientację po zmierzchu.

W lampach Plast-Met została zastosowana technologia LED, wykorzystanie której pozwala znacznie zmniejszyć koszty użytkowania. Żywotność diod LED wynosi ponad 40 tys. godzin. Obudowa lamp cechuje się klasą szczelności IP67, co oznacza, że są całkowicie wodo- i pyłoszczelne.

-  Sterowanie lampami jest bardzo wygodne – mówi inwestor, pan Marcin. – Oświetlenie może włączać się i wyłączać automatycznie, wykorzystując czujnik zmierzchu. Można też to zrobić w dowolnym momencie, właściwie z każdego miejsca dzięki intuicyjnej aplikacji w telefonie. Pozwala też ona w prosty sposób zmieniać ustawienie lamp, np. intensywność światła.


Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem. www.plast-met.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Śpij jak królowa! Biuro prasowe
2022-01-24 | 16:00

Śpij jak królowa!

Sen jest niezwykle potrzebny do regeneracji i odpoczynku. Niestety nadmiar stresu i napięcia może zakłócić naturalny proces zasypiania. Rozwiązaniem jest wprowadzenie ciała w stan
Dom 4 Design Days w Katowicach. Spotkajmy się na stoisku Geberit!
2022-01-24 | 16:00

4 Design Days w Katowicach. Spotkajmy się na stoisku Geberit!

4 Design Days to prawdziwe święto architektury i designu. 6. edycja wydarzenia zgromadzi czołowych przedstawicieli architektów, projektantów i producentów wyposażenia
Dom NOWY ROK - NOWE WNĘTRZE
2022-01-24 | 15:30

NOWY ROK - NOWE WNĘTRZE

Dla wielu z nas początek roku wiążę się z podsumowaniami oraz kreśleniem planów na przyszłość. Nie wszyscy jednak to lubią i często zrażeni niepowodzeniami w realizacji

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Robert Kochanek: Aby się rozwijać, trzeba sobie podnosić poprzeczkę. W tym roku chcę mieć więcej czasu dla siebie, żeby się rozwijać

Tancerz zaznacza, że na szczycie listy jego postanowień noworocznych jest nieustanny rozwój, doskonalenie swoich umiejętności i podejmowanie nowych projektów związanych z tańcem w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Ale żeby podołać wszystkim wyzwaniom, trzeba też znaleźć czas na odpoczynek i zebranie sił, a tego ostatnio brakowało, bo Robert Kochanek był bardzo zapracowany. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest dobra organizacja i stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej. On sam, mimo różnych przeciwności losu i negatywnych skutków pandemii, nie poddaje się i szuka dla siebie najbardziej optymalnych rozwiązań.

Sport

Klub piłkarski Piast Gliwice rusza z pilotażem mobilnych badań USG podczas meczów i treningów. Z wypracowanych standardów medycznych mają docelowo skorzystać również inne kluby Ekstraklasy

Medyk wbiegający na murawę boiska, żeby pomóc zawodnikowi, który uległ kontuzji, to częsty widok podczas transmisji meczy piłkarskich. Jako pierwszy w Polsce – i jeden z niewielu w Europie – śląski Piast Gliwice rozpoczął właśnie pilotażowy projekt z firmą Philips, w ramach którego diagnostyka sportowców podczas meczów oraz treningów prowadzona będzie z wykorzystaniem innowacyjnych technologii medycznych. Pozwoli to na lepszą ocenę stanu zdrowia sportowców w trakcie rozgrywek. Docelowo pilotaż ten może zostać rozszerzony na wszystkie kluby Ekstraklasy.

Finanse

Na rynku brakuje co najmniej 0,5 mln przystępnych cenowo mieszkań. Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych swoich obywateli. Wciąż wiele rodzin mieszka w przeludnionych nieruchomościach, bo brakuje lokali dostępnych cenowo. – Przybywa mieszkań inwestycyjnych, natomiast większość polskich gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania na własność, dlatego że zdolność kredytową posiada mniej więcej 30–40 proc. z nich – zauważa Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezeska zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland. Wielu z nich nie stać nawet na najem na warunkach rynkowych, dlatego potrzebne są rozwiązania systemowe wspierające mieszkalnictwo.