Druga tura EXTRAtreningów z Avalon Extreme
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już w październiku startuje drugi cykl projektu EXTRAtreningów. W kolejnych 8 miastach wojewódzkich będą prowadzone treningi kondycyjno-siłowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W zajęciach sportowych będzie można wziąć udział w Kielcach, Szczecinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze oraz Olsztynie.
Bezpłatne treningi
Drugi cykl EXTRAtrenigów realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bezpłatne treningi kondycyjno- siłowe wystartują w październiku i będą trwać do stycznia 2023 roku. Zajęcia będą się odbywać w obiektach treningowych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Grupy treningowe poprowadzi trener, mający doświadczenie w pracy z OzN, przy wsparciu asystenta i wolontariusza. Wszystko po to, aby dać OzN możliwość realizowania się i pokonywania swoich barier poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych.
Zgłoś się już dziś!
Avalon Extreme zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Zielonej Góry oraz Olsztyna do wspólnych treningów. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, lubisz sport bądź chcesz rozpocząć sportową przygodę, to EXTRAtrening jest właśnie dla Ciebie! Już dziś zapisz się, wysyłając zgłoszenie na adres: kontakt@avalonextreme.pl
“Już od 7 lat jako Avalon Extreme zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do próbowania swoich sił w ekstremalnych dyscyplinach sportowych. EXTRAtrening to projekt ogólnopolski, ponieważ zależy nam na zwiększeniu dostępności sportowej w całym kraju. Dzięki pozytywnym opiniom uczestników z pierwszego cyklu mamy pewność, że treningi są bardzo potrzebne. Takie treningi mogą być pierwszym krokiem do poznania swojej nowej pasji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Avalon Extreme, zachęcającej do uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami. Treningi mogą pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko podjąć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poprawę formy fizycznej oraz poznanie nowych osób.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.