Dwa w jednym - lodowisko w Royal Wilanów z niespodzianką dla każdego!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Szukasz pomysłu na sobotę? Idź sam lub zabierz bliską osobę na łyżwy. Nie ma przecież nic lepszego od spędzania wolnego czasu ze znajomymi na powietrzu podczas świetnej zabawy! Dodatkowo, jeśli odwiedzicie lodowisko w Royal Wilanów w najbliższą sobotę – otrzymacie bezpłatną wejściówkę do przepięknego Królewskiego Ogrodu Światła.
Najbliższy weekend to idealny czas, by odwiedzić Royal Wilanów i skorzystać z zimowych atrakcji. Na Plaży Wilanów możecie zjeżdżać ze specjalnie przygotowanej górki, a w Royal Wilanów korzystać z lodowiska. Przyjdźcie - ogromna dawka ruchu i endorfin gwarantowana! Spędzone tu chwile umilać Wam będą dodatkowo płynąca z głośników muzyka oraz nastrojowe dekoracje. Co więcej każda osoba, która przyjdzie pojeździć na łyżwach w najbliższą sobotę otrzyma bilet do Królewskiego Ogrodu Światła, który jest punktem obowiązkowym do zobaczenia na Wilanowie. Ogród działający przy Pałacu to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna, oświetlona pergola, rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe - to tylko niewielka część zachwycających iluminacji…
Lodowisko w Royal Wilanów czynne jest codziennie - od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-21:00, w sobotę i niedzielę od 12:00 do 21:00. Przy ślizgawce działa wypożyczalnia łyżew oraz jeździków do nauki jazdy. Za wejście na lodowisko dorośli zapłacą 7 złotych, natomiast osoby poniżej 18 roku życia 5 zł. W promocyjnej cenie 4 złotych wejdą natomiast ci, którzy posiadają mobilną aplikację Royal Wilanów – do ściągnięcia za free z AppStore czy Google Play. Wypożyczenie łyżew to koszt również 6 złotych za parę, a jeździka 15 złotych. Na miejscu istnieje również okazja do zaostrzenia własnego sprzętu. Koszt usługi wynosi 20 zł. Amatorzy jazdy na lodzie mogą również wynająć całą powierzchnię lodowiska. Cena lodowej tafli na wyłączność to 150 złotych.
Atrakcje w ramach Zimowego Wilanowa organizowane są przez Urząd Dzielnicy we współpracy z Royal Wilanów.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.