Komunikaty PR

Dystans społeczny podczas wakacji – w Dolomitach to naturalna sprawa!

2020-08-12  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania doc ( 0.07 MB )

Po miesiącach spędzonych w zamknięciu z powodu pandemii, coraz chętniej spędzamy czas na wolnym powietrzu. Miejsca oddalone od aglomeracji miejskich, zapewniające intymność nie tylko umożliwiają zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego, ale przede wszystkim pozwalają nam znowu cieszyć się naturą i jeszcze mocniej docenić jej piękno. Wiele takich miejsc znajdziemy w Południowych Tyrolu – włoskim górskim regionie, gdzie zachowanie dystansu i spędzenie czasu w ukrytych rewirach jest naturalnie proste.

Pandemia koronawirusa zamroziła cały świat i zmusiła nas do pozostania w domach, a kontakty towarzyskie ograniczyła do spotkań online. Po częściowym zniesieniu restrykcji, zaczęliśmy częściej wychodzić, a nawet wyjeżdżać na wakacje. Podejmując decyzje urlopowe warto mieć na uwadze, by wybierać miejsca, które nie tylko zachwycą nas swoim pięknem, lecz pozwolą na utrzymanie podstawowych zasad bezpieczeństwa np. zachowanie dystansu społecznego. Wakacje poza miastem i popularnym kurortami to idealna opcja, by znowu cieszyć się wolnością po wydarzeniach ostatnich miesięcy i naładować baterie na łonie natury. Tym bardziej że nie wiadomo jak sytuacja rozwinie się w ciągu najbliższych miesięcy – możemy znów napotkać ograniczenia, nie tylko wyjazdowe.

Południowy Tyrol / Südtirol to jedna z większych włoskich prowincji, jednak z uwagi na swoje położenie w środku gór, zamieszkiwana jest przez niewielu ludzi (powierzchnia regionu to mniej więcej połowa Małopolski, z czego większość to góry i tylko 6% terenów jest zasiedlona), więc utrzymanie bezpiecznego dystansu przychodzi tutaj naturalnie.

Niewątpliwie te, i wiele innych cech sprawiają, że kameralne hotele, lecz także gospodarstwa agroturystyczne Południowego Tyrolu zrzeszone pod banderą Stowarzyszenia Roter Hahn, to idealne miejsce na liście wakacyjnych kierunków. Wszystkie zlokalizowane są w wyjątkowej górskiej scenerii, a większość z nich znajduje się z dala od wielkomiejskiego zgiełku, co pozwoli na zachowanie intymności. To świetny wybór dla osób, którym marzą się wakacje w duchu slow life, blisko natury, w ciszy i spokoju. Po miesiącach w zamknięciu docenimy piękno otaczającej nas przyrody jeszcze bardziej. Co ważne, region skrywa wiele pięknych miejsc, które nadal pozostają nieodkryte dla turystów. Poznawanie Dolomitów z nowej, nieoczywistej strony sprawi nie tylko dużo zabawy, ale ułatwi również zachować bezpieczeństwo – w przeciwieństwie do dużych miast i zatłoczonych ośrodków turystycznych.

Dla osób, które szukają niestandardowych wrażeń, idealną alternatywą będą niezwykle modne teraz kampery, kempingi i glamping. W samej Polsce zarejestrowanych jest w sumie ponad 140 tys. kamperów i przyczep[1], a liczba zainteresowanych rośnie, bo gwarantują one niezależność. Miłośnicy tego rodzaju podróżowania również znajdą w Południowym Tyrolu wiele ciekawych miejsc oferujących wszelkie wygody i udogodnienia, przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody i zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Poniższe miejsca mogą być przykładem, że wakacje na południowotyrolskim kempingu staną się niezapomnianym przeżyciem:

•          Camping Passeier w dolinie Passeier

•          Campign Seiser Alm na największej hali wysokogórskiej w Europie, u stóp pięknego masywu Sasslong/Sassolungo

•          The Caravan Park in Sexten z urokliwymi domkami na drzewie, SPA i strefą wellness oraz niedalekimi atrakcjami doliny Pusteria

Południowy Tyrol to wyjątkowe miejsce również ze względu na różnorodne atrakcje: piesze wycieczki pięknymi dolinami, wspinaczki na imponujące góry, trasy rowerowe zarówno dla początkujących, jak i wprawionych kolarzy, spacery (a czasem nawet kąpiele) wokół krystalicznie czystych jezior. A wszystko to w otoczeniu wyjątkowych widoków i świeżego powietrza. Dopełnieniem dnia pełnego atrakcji jest wspaniała regionalna kuchnia i szeroki wybór sławnych lokalnych win, oferowanych zarówno w górskich chatach, jak i bardziej eleganckich restauracjach.

 

Podobnie jak w całych Włoszech, również i w Południowym Tyrolu lokalne władze starają się zagwarantować turystom najwyższy stopień bezpieczeństwa. W tym celu powszechnie wprowadzone zostały m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk czy noszenie maseczek, zaś hotele musza spełniać listę wymogów – od dezynfekcji przestrzeni, przez ograniczenie liczby gości, po uregulowanie działalności swoich restauracji, basenów czy saun. Warto wspomnieć, że Południowy Tyrol, był jednym z najmniej dotkniętych pandemią regionem Włoch.


[1] https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polacy-pokochali-kampery-wypozyczalnie-przezywaja-oblezenie,nId,4588324

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai Biuro prasowe
2024-09-25 | 01:00

Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai

Dzięki czterem ośrodkom narciarskim Dolina Stubai po raz kolejny spełnia życzenia wszystkich zimowych wczasowiczów w nowym sezonie zimowym. Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon 20 września
Podróże Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych
2024-09-24 | 09:00

Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych

Blisko połowa Polaków uważa Wilno za typowo historyczne miasto. Turyści wybierają ten kierunek, aby zobaczyć zabytki, architekturę, miejsca związane z przeszłością. Najnowsze
Podróże Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)
2024-09-23 | 14:00

Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)

Oliwki, których długa historia, liczy niemal tyle samo lat, co ludzkość, są czymś więcej niż tylko owocem – to także sposób na życie na ziemiach Anatolii. Dzięki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.